Антарктика зеленішає

Українські вчені зробили важливу знахідку – у районі антарктичної станції «Академік Вернадський» вони виявили вид рослини, який раніше тут не зустрічався, повідомляє фб-сторінка НАНЦ. І це може бути ще одним свідченням потепління в Західній Антарктиці.

Йдеться про печіночник маршанцію південну (Marchantia berteroana). Спершу його знайшов учасник сезонної експедиції, керівник відділу біології та екології НАНЦ Іван Парнікоза на північно-східному мисі острова Дарбу. Ця локація відома з архівних джерел: у 1980-х британські дослідники вивчали тут рідкісні види мохів і досить ґрунтовно описали місцеву рослинність.

Іван Парнікоза якраз відшукав вказані види, але яким же було його здивування, коли поруч з ними вчений виявив великі зелені площі нового виду. Британські дослідники, вивчаючи ці скелі, просто не могли його не помітити.

А отже – маємо факт проникнення нового виду рослини в околиці станції «Академік Вернадський». Пізніше цей печіночник українські біологи знайшли також на острові Бут – найпівнічнішому в цьому районі Аргентинських островів – півострова Київ.

This slideshow requires JavaScript.

Дослідники відзначають, що поява нового виду може бути черговим підтвердженням потепління в регіоні. Адже печіночники – досить теплолюбні і раніше росли у значно сприятливіших для них регіонах морської Антарктики. Якщо ж нині вони поширилися в район станції «Академік Вернадський», то для них тут теж стали кращі умови.

Цікаво також, що в Україні можна побачити родича південної маршанції – маршанцію мінливу (Marchantia polymorpha). Водночас її наявність в Антарктиці поки не підтверджена.

Тож, як ми повідомляли раніше, Антарктика дедалі більше зеленіє, і новим зеленим елементом в районі станції «Академік Вернадський» стала маршанція південна.

Фото та інформація Івана Парнікози


Читайте також:

Кольори Антарктики: зелений 

Кольори Антарктиди: мохи 

Вчені прогнозують колонізацію Антарктиди

 

Related posts

Leave a Comment