Дослідниця НАНЦ отримала престижний грант від Наукового комітету з антарктичних досліджень (SCAR)

Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) оголосив перелік грантів, наданих у 2019 р. на новаторські дослідження в Антарктиці (сума гранту – до $15000). Серед восьми переможців з п’яти країн (США, Японія, Австралія, Аргентина, Україна) – молода українська дослідниця, наукова співробітниця відділу біології та екології Національного антарктичного наукового центру Марія Павловська. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Марія Павловська отримала можливість продовжити свої дослідження біогеохімічної взаємодії антарктичних бактерій та мікроводоростей Південного океану, які були розпочаті нею на станції «Академік Вернадський» та в Інституті морської мікробіології Макса Планка (Бремен, Німеччина). Ці дослідження сприятимуть кращому розумінню біологічних механізмів зв’язування та вивільнення вуглекислого газу у Світовому океані та процесів змін клімату.

У Національному антарктичному науковому центрі надання гранту SCAR Марії Павловській розцінюють як міжнародне визнання високого наукового рівня дослідників, які працюють в НАНЦ. Також нагадують, що представники наукової спільноти України отримали можливість брати участь у таких конкурсах завдяки поновленню минулоріч статусу України як повноцінного члена SCAR.

Related posts

Leave a Comment