Атмосферний клас на виставці інновацій в освіті

Одинадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», що проходила 22-24 жовтня у Київському палаці дітей та юнацтва, зібрала педагогів та виробників різноманітного навчального обладнання і стала осередком презентації новітніх підходів, методик і засобів у освітній галузі.

Спільний стенд компаній ENGLER та InterSchoool, представлений на виставці, вирізнявся як масштабом, так і презентабельністю. Та живий інтерес відвідувачів до продуктів цих компаній був зумовлений не стільки презентабельністю, як самими методиками і обладнанням, які впроваджують в освіту ці компанії. Вони є інноваційними не на словах а в дії, а результати, за відгуками як учителів, так і учнів – дуже позитивними.

Так, український виробник освітянського обладнання під торговою маркою «Interschool» презентував «Атмосферний клас» – новітню концепцію для інклюзивної освіти, початкової, середньої та старшої школи. Варто відзначити, що обладнання від компанії «Interschool» сьогодні постачається не лише у вітчизняні школи, але й отримало визнання за кордоном.

«Ми хочемо показати новий підхід, заснований на освітніх сенсах, а не на акценті до одного продукту чи напрямку, – каже один із авторів концепту Михайло Каліткін. – Ми переконані, що для людини процес розвитку та освіти – безперервний, а його фундамент закладається ще на ранніх життєвих етапах. Тому навчання має бути цікавим, а перше знайомство дитини із наукою – захоплюючим!»

«Ідеологія концепції «Атмосферний клас» полягає в тому, аби буквально з першого класу і до старшої школи викликати в дітей інтерес до навчання, закласти у них задатки дослідника і навики аналізу. І ті школи, в які ми вже постачаємо дану продукцію і збираємо зворотну інформацію, дуже задоволені результатом. Насправді, дітям дуже цікаво – навіть тим, яким погано дається той чи інший предмет. Вони починають розуміти, що відбувається, а в декотрих із них пробуджується реальний інтерес до предмета», – розповідає Святослав Серебрянський, співвласник компанії «Interschool».

Йдеться про речі, до яких дитина може доторкнутися і випробувати. Наприклад, набір «Сенсоріум» для початкової школи, що є маленькою науковою лабораторією і включає у себе планшет з вбудованими датчиками. На простих речах він дає можливість зрозуміти дітям різні природні явища. «Ми хочемо, аби дитина вже у перші свої шкільні роки розуміла науку і робила експерименти», – каже Святослав Серебрянський.

Для вивчення природничо-математичних дисциплін у середніх і старших класах школи пропонується обладнання, що поєднує знання з фізики, хімії, біології, математики в єдину STEM-освіту (скорочення від Science, Technology, Engineering and Mathematics). Атмосферні набори, в кожному з яких передбачено від 30 до 70 експериментів, повністю перекривають шкільну програму, а навіть перевершують її, даючи можливість учням пофантазувати і дослідити дещо більше. Тут дані від електронних датчиків температури, тиску чи pH відображаються на ноутбук і записуються у виді графіків. Таким чином, учням дається можливість проаналізувати процеси і виробити навики аналізу.

На жаль, далеко не в усіх вітчизняних школах розуміють важливість новітніх методик і обладнання в навчальному процесі. «Саме в інститутах післядипломної освіти, де йде перенавчання вчителів, підвищення їхньої кваліфікації, варто ознайомлювати педагогів з такими високотехнологічними рішеннями. Тоді виникатиме розуміння і попит на новітні методики навчання та відповідне обладнання», – говорить Святослав Серебрянський.

Та й сама виставка дала багато для розуміння і зацікавлення відповідальних осіб інноваціями в освіті. Адже це один з найбільших майданчиків у цій галузі, на якому представляють сучасні освітні рішення та новітні авторські розробки.

Зазначимо, що стенд компаній ENGLER та InterSchoool відвідала і Голова Фонду Порошенка Марина Порошенко. Її увагу привернули представлені на виставці новаторські засоби для інклюзивного навчання: інноваційні дидактичні матеріали та методики навчання дітей з особливими освітніми потребами, а також розробки у сфері цифрового та лабораторного обладнання для закладів освіти.

This slideshow requires JavaScript.

У розмові з учасниками та відвідувачами виставки, Марина Порошенко зазначила: «Те, що вітчизняні виробники створюють сучасний інтелектуальний продукт, який не поступається європейським та світовим розробкам, викликає гордість за Україну. Дуже хотілося б, щоб вже у найближчому майбутньому Нова українська школа поповнилася такими матеріалами. Це допоможе дітям з більшою цікавістю навчатися та краще оволодіти навчальним матеріалом. Адже від того, яким ми виховаємо наше молоде покоління, буде залежати яким буде майбутнє нашої крани».

Богдан Олексюк

Related posts

Leave a Comment