Експедиція “Антарктида. 200 років відкриттів” пройшла через три полюси

Антарктида Пельш

Завершилася експедиція «Антарктида. 200 років відкриттів». Команді полярників на чолі з выдомим телеведучим Валдісом Пельшем вдалося пройти через три полюси, чого раніше не робив ніхто, пише National Geographic. В кінці січня з експедиції до Антарктиди повернулася група з семи чоловік, яка за 50 днів пройшла шлях в 5519 км на двох всюдиходах «Ємеля» без поповнення палива і запасів. Учасники пройшли через полюс недоступності, Південний полюс і Полюс холоду, відвідавши чотири діючі станції: “Новолазаревську”, “Амундсен-Скотт”, “Восток” і “Прогрес”.

Антарктида Пельш

Команда вирушила в експедицію, щоб зробити перший в історії трансарктичний автономний пробіг і зняти документальне кіно «Антарктида. 200 років відкриттів».

Більшу частину шляху учасники рухалися раніше неходженими трасами. «Ми йшли по своїй траєкторії, щоб відчути себе першовідкривачами, – каже організатор експедиції, телеведучий і режисер Валдіс Пельш. – Полярники, які летіли з нами з Кейптауна, сказали, що ми нікуди не дійдемо, і що не варто засмучуватися, якщо ми швидко зламаємося».

Однак, як підкреслив Пельш, не можна знімати фільм про Антарктиду, не пройшовши своїм шляхом через цей континент. В результаті команді вдалося унікальне досягнення: прохід через три полюси. Фільм «Антарктида. 200 років відкриттів» планується до випуску восени 2019 року.

Related posts

Leave a Comment