Розроблений електровсюдихід для полярних експедицій

venturi-electric-antarctica-polar-vehicle-4

Автомобільна компанія Venturi представила свій електричний всюдихід, спроектований для роботи в найекстремальніших умовах на Землі. Antarctica EV спеціально розроблений для полярних експедицій і працює при температурі до -50 ° C, повідомляє Enki.ua.

venturi-electric-antarctica-polar-vehicle-4

Venturi Automobiles – це французька автомобілебудівна компанія, що базується в Монако. Спеціалізується на випуску електричного транспорту класу люкс, в тому числі гоночних автомобілів для чемпіонатів Формули Е. У 2013 році, на прохання князя Монако Альберта II, компанія почала розробку електричного полярного снігохода для суворих кліматичних умов Антарктики.

Інженерам Venturi знадобилося кілька років, щоб випустити перший прототип. Випробування електровсюдихода проводилися в найхолодніших регіонах Європи.

Остаточна специфікація включає в себе акумуляторні елементи, які спочатку розроблялися для гоночних автомобілів. Гусеничні колеса вагою в 2 тонни приводяться в рух двома електромоторами потужністю в 80 кінських сил.

Дальність дії складає 45 кілометрів, а швидкість – до 20 км на годину.

«Спочатку планувалося, що дальність дії всюдихода буде невеликою. Просто подумайте про те, скільки енергії потрібно для обігріву салону при таких низьких температурах», – пояснив Жільда ​​Пастор, президент концерну Venturi.

За задумом розробників всюдихід позиціонується як екологічно чистий транспортний засіб для полярних експедицій. Снігоходи з двигуном внутрішнього згоряння несприятливо впливають на повітря і грунт в районі наукових досліджень. Особливо негативно це позначається при зборі різних проб, так як забруднення зразків веде до спотворення результатів. Снігохід зможе перевозити експедиції з трьох осіб, а також багаж і наукове обладнання.

Перед відправкою в Антарктику команда Venturi ще раз перевірить роботу свого електроснігохода в реальних умовах. З 6 по 7 березня він відправиться в унікальну експедицію в Канаді. За кермом всюдихода буде сам князь Монако Альберт II. Випробувальна місія вшанує пам’ять експедиції Круазьер Бланш – одного з чотирьох ралі Citroën початку двадцятого століття, учасники якого так і не дійшли до фінішу через непрохідність ландшафту і суворі погодні умови.

Related posts

Leave a Comment