Формується новий океан, який колись розділить Африку на дві частини

Геологи підтвердили, що утворюється новий океан, що в далекому майбутньому розділить африканський континент. Міжнародні зусилля виявили розлом, довжиною 35 миль, що з’явився в ефіопських пустелях Далекого регіону в 2005 році і, ймовірно, є початком зовсім нового моря. Про це йдеться у статті видання The New Times.

Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Geophysical Research Letters, об’єднує сейсмічні дані утворення рифту, щоб продемонструвати, що воно відбувається через процеси, подібні до тих, які відбуваються на дні океану. Дослідники заявили, що тектонічні плити Африки та Аравії стикаються в пустелі і поступово розходяться вже близько 30 мільйонів років. За їхніми словами, такий самий рух розколов і Червоне море, але це відбувається лише зі швидкістю частки дюйма на рік.

За словами доктора Едвіна Дінді (Dr. Edwin Dindi) з відділу геології факультету науки і технологій Університету Найробі, цілком можливо, що вздовж східного рукава Африканської рифтової долини дійсно формується океан.

“Східний рукав Рифтової долини доволі активний, це видно по численних поштовхах, що відбуваються навколо нього, однак для того, щоб це сталося, знадобиться багато часу, можливо, мільйони років”, – заявив він.

Геологи вважають, що Земля утворилася 4,5 мільярда років тому. Слідом за формуванням континентальної кори 3,2 мільярда років тому почалося формування континентального шельфу, коли породи, що тануть під земною поверхнею, проштовхнулися через колони на землю, сформувавши суперконтинент.

Едвін Дінді пояснив, що тектонічні плити перебувають у стані руху, водночас деякі з них зміщуються одна відносно одної вздовж зон розломів, деякі падають одна під одну, тоді як інші стикаються одна з одною, відриваючись одна від одної на плитах, що розходяться. Цей рух призвів до формування різних континентів, якими ми їх знаємо сьогодні: Африка, Південна Америка, Північна Америка, Європа, Азія та Австралія.

Також доктор Дінді стверджує, що безперервний рух усередині континентальної кори також призвів до формування Східно-Африканської рифтової долини, яка продовжує залишатися активною і розширюватися, що може призвести до утворення нового океану в Африці.

“Але це станеться не відразу, це станеться через мільйони років. Пам’ятайте, що знадобилося понад 30 мільйонів років, щоб товщина навколо рифтової долини зменшилася з 40 кілометрів до 35 кілометрів, а це означає, що буде потрібно ще багато років, щоб скинути ще п’ять кілометрів”, – сказав учений.

Східно-Африканська рифтова долина, також відома як Афро-Арабська рифтова долина, є одним із найбільших рифтів на поверхні Землі, який простягається від Йорданії в південно-західній Азії на південь через східну Африку до Мозамбіку. Довжина системи становить близько 6400 кілометрів, а ширина в середньому становить від 48 до 64 кілометрів.

 

Related posts

Leave a Comment