Франція, яка славиться неймовірною архітектурою, вишуканою кухнею та розкішним вином, є найбільшою країною Європейського Союзу й одним з найпопулярніших світових напрямків для туризму. Столиця країни, Париж, традиційно залишається одним з найбільш омріяних та найвідвідуваніших міст на планеті, і не дарма.
Втім, наскільки б привабливою не була столиця з її Версалем, Лувром і перспективою поласувати круасанами на тлі Ейфелевою вежі, у Франції є ще чимало місць, які зовсім не блякнуть в тіні її слави та здатні подарувати своїм гостям найрізноманітніші враження. Тут можна знайти й старовинні замки й церкви, і заспокійливі сільські пейзажі з виноградниками та лавандовими полями, і величні річки та гори, і розкішні золоті пляжі (навіть з місцями для екстремального серфінгу!). Франція – це нескінченне поле для дослідження, і цього року нагоду переконатися у цьому нам дають ще й Літні Олімпійські ігри, які зроблять і без того популярний Париж майже непрохідним у липні та серпні.
Видання dovkola разом із сервісом онлайн-страхування hotline.finance зібрали сім локацій, які дозволять відчути колорит цієї багатогранної європейської країни.
Бордо
П’яте за величиною місто Франції здатне заворожити поціновувачів своєю архітектурою XVIII століття, яка внесена до списку ЮНЕСКО (чого варті лише площа Place de la Bourse та оперний театр Grand Théâtre de Bordeaux), численними ресторанами (з них 12, до слова, відзначені зірками Мішлена) і, звісно ж, вином.
Подорож до Бордо неможливо уявити без дегустації вин світового класу, якими регіон заробив собі ім’я. В цій місцині розкинулися сотні виноградників і виноробень, до багатьох з них пропонують одноденні тури. Серед популярних локацій поблизу Бордо – муніципалітет Сент-Емільйон, де виготовляють фірмові вина з різних сортів винограду (передусім мерло, каберне фран та каберне совіньйон), та виноробний регіон Медок, де виготовляють одні з найдорожчих вин світу.
Найбільший винний регіон країни також славиться своєю кухнею. Зокрема, стравами з м’яса, приготованими з соусом з червоного вина борделез та делікатесами з морепродуктів – від супу з мідій до смаколиків з сардин, виловлених на місцевих річкових фермах. Перебуваючи тут обов’язково необхідно скуштувати традиційну страву – равликів у вині й продегустувати (а може – й придбати на подарунок!) незвичайні смаколики з цінним чорним трюфелем та неймовірні козячі та овечі сири місцевого виробництва (впевнені, вони позбавлять будь-яких упереджень щодо цих продуктів).
Долина Луари
Всіяна десятками приголомшливо красивих замків, чудових парків та садів різного розміру долина Луари – ідеальна локація для дослідників та любителів повільного туризму. Тут можна зарядитися енергією в ідилічній природній атмосфері, зануритися у таємниці минулого і насолодитися місцевими делікатесами.
Хоча зазіхати на те, щоб повністю дослідити цей унікальний регіон, занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, не варто, ознайомлення хоча б з кількома тутешніми замками точно подарує незабутні враження. Приміром, можна пройтися слідами геніального Леонардо да Вінчі й відвідати готичний маєток Clos Lucé в Амбуазі, де функціонує його дім-музей. В ньому виставлені його приголомшливі винаходи – прототипи вертольота, літака, танка і парашута, що вражають схожістю з сучасними аналогами. Неодмінно вартий уваги й найбільший замок на Луарі – ренесансний Château de Chambord, зведений за наказом короля Франциска І за участі да Вінчі, що виконував роль королівського архітектора.
Також долина дарує безліч можливостей для екологічного туризму, зокрема, для мандрів на ровері чи каное. А в місцевих романтичних садах навіть проводять майстер-класи зі збирання диких рослин та виготовлення косметики.
Крім того, долина Луари – чудове місце для тих, хто хоче покращити свої знання про французьке вино. Тут росте виноград шенен блан та виготовляється специфічне квіткове переважно сухе вино під назвою Savennières.
Корсика
Цей середземноморський острів відомий не тільки як батьківщина Наполеона I Бонапарта, а і як місце з приголомшливими гірськими вершинами та узбережжям, що може похвалитися більшою кількістю сонячного світла, ніж будь-де у Франції. Пляжний сезон тут дуже тривалий (травень-жовтень), влітку на узбережжі можна очікувати на температуру повітря +36 °C і температуру води +26 °C.
Пляжі Корсики, разом з їхніми піщаними та гальковими бухтами, вважаються одними з найчистіших у Франції. Тут є можливості й для того, аби неспішно поніжитись на сонечку і погуляти пішки (до твоїх послуг пішохідні стежки, які павутиною обплутують весь острів), й для активного відпочинку на будь-який смак – від веслування до вітрильного спорту.
Корсика також може похвалитися багатою історією, старовинними будівлями на кожному розі, звивистими вуличками з бруківкою та особливою кухнею, що поєднала риси французької та італійської. Місцеві страви ситні, складаються переважно зі свіжих морепродуктів і м’яса, які подаються з молочними продуктами місцевого виробництва, як-от сир з овечого молока brocciu. І, звісно, як і більшість сонячних регіонів Франції, Корсика виробляє унікальні вина і лікери. Радимо скуштувати вина Vermentino і Sciacarello з місцевого сорту винограду niellucciu.
Ліон
Ліон з його старим містом епохи Відродження, римськими руїнами, історичними промисловими районами та королівським кварталом є одним з великих об’єктів, внесених до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак не тільки шикарна архітектура робить третє за населенням місто країни відомим на весь світ. Ліон широко визнаний (в тому числі й самими французами!) як гастрономічна столиця країни. І місцева кухня аж ніяк не обмежується круасанами, еклерами чи макаронами!
Ліон може похизуватися кількістю ресторанів (а їх тут на душу населення більше, ніж у будь-якому місті Франції) та їхньою якістю. Тут розташовано 15 закладів, відзначених однією зіркою Мішлена, і 5 – двома. Крім вишуканих ресторанів традиційної та сучасної французької кухні, місто славиться своїми Bouchon Lyonnais – ресторанчиками з місцевою кухнею, де також можна поласувати виготовленими поблизу винами.
Ліонська кухня відома своїми ситними та смачними стравами, які часто готуються з місцевих продуктів і м’яса, наприклад свинини, птиці та – нехай тебе це не лякає – субпродуктів. Серед популярних смаколиків – quenelle, традиційні парові котлети з м’яса або риби, які подають з соусом, або tablier de sapeur з підчеревини, замаринованої та обсмаженої на грилі. Відвідуючи цей гастрономічний рай, обов’язково варто спробувати й легендарний десерт з листкового тіста з праліне, вкритий рожевим цукром – tarte aux pralines, місцеві сири (наприклад, Cervelle de Canut) та ковбаси (Rosette de Lyon).
Атлантичне узбережжя
Це може бути неочікуваним фактом, але Франція є найпопулярнішим місцем для серфінгу в Європі. Країна може похизуватися майже 3,5 тисячами кілометрами берегової лінії та сотнями пляжів, на яких можна займатися серфінгом цілий рік.
Орда серферів щорічно атакує французьке побережжя з шаленою силою влітку, прагнучи насолодитися смачною їжею, спокійною атмосферою та найкращими хвилями на континенті. Для цього можна обрати й узбережжя Атлантичного океану, і пляжі Середземного моря. Втім, перший варіант буде значне привабливішим.
Серце французької культури серфінгу – район міст Англет та Біарріц – розташованих у північній частині океанічного узбережжя країни. Тут є чудові умови для серферів-початківців і для спортсменів середнього рівня. Серед найкращих місць для серфінгу в цьому районі — пляжі Côte des Basques, La Grande Plage, Marbella.
А тим, хто хоче упіймати по-справжньому велику хвилю, варто прямувати до Белхарри. Цей риф вважається одним із найліпших місць для серфінгу в Європі й відомий своїми монструозними хвилями, які так манять любителів адреналіну.
Прованс
Цей французький регіон добре відомий своїми ідилічними пейзажами з фіолетовими полями лаванди, виноградниками та гірськими масивами Альп, та, звісно ж, своєю чудовою кухнею.
Прованс є найбільшим виробником лаванди у Франції, а можливо, й у всьому світі. Період цвітіння так званого “блакитного золота” триває тут з червня по серпень залежно від сорту. Насолодитися тими самими квітучими полями з димчасто-бузкового та синювато-фіолетовими відливами та зробити приголомшливі світлини на згадку можна під час одноденних турів до місцевих невеликих традиційних провансальських містечок. Приміром, Валансоля, що лежить у передгір’ї Альп.
Подорож сюди можна поєднати з відвідуванням європейського Великого каньйону – ущелини Gorges du Verdon, що вражає своїми масштабами та мальовничими пейзажами з бірюзовою річкою, що тече біля підніжжя високих вапнякових скель. Дослідити ці неймовірні краєвиди можна як подорожуючи вершинами ущелин, так і просто зсередини – під час сплаву на байдарках або каное.
В цьому ж регіоні Provence-Alpes-Côte d’Azur розташоване друге за кількістю населення місто країни, і його теж не варто оминати увагою. Портове місто Марсель, яке називають “брамою до Французької Рів’єри”, добре відоме своєю багатою історією, чудовою архітектурою і є справжнім раєм для гурманів та поціновувачів середземноморської кухні та французького вина.
Лазурний берег
Французька Рив’єра – ділянка узбережжя Середземного моря на південному сході Франції, про відвідування якої мріяв, певно, ледь не кожен. Вона так і манить своїми блакитними водами, залитими сонцем пляжами, м’яким середземноморським кліматом і атмосферою розкоші, якою тут просякнуто все.
Для знайомства можна обрати, наприклад, Ніццу – місто, що зачаровує не тільки чудовими пляжами, а й неперевершеною архітектурою з його старовинними вуличками та величними палацами (як-от неокласицистичний Hôtel Negresco, який є символом міста). Тут можна отримати яскраві гастрономічні враження, насолодившись вишуканими стравами традиційної місцевої кухні (чого вартий лише винайдений тут вишуканий салат нісуаз!) та свіжими морепродуктами.
Подорож до Лазурного берега також можна зробити тематичною. Приміром, відвідавши місто Канни – батьківщину однією з найпрестижніших подій світового кіно з його величною набережною Promenade de la Croisette, всіяною помпезними готелями та ресторанами, та пишним районом Каліфорнія з шикарними особняками та віллами. Чи присвятивши свій час Грассу – столиці світової парфумерії. Місцевий Міжнародний музей парфумів, історичні фабрики всесвітньо відомих брендів, як-от Fragonard, Molinard і Galimard, відкриють тобі світову історію парфумерної справи, а крафтові крамниці та майстерні запропонують створити свій власний аромат, аби згадки про подорож не залишали тебе якнайдовше.
Автор: Анастасія Печенюк
Читайте також:
Франція. Фуа – символ незламності