Що ховається під льодовиками Антарктиди

Фото: Анна Соіна


Антарктида, покрита льодовими шапками товщиною в середньому 2,2 кілометра, приховує під собою захоплюючий світ скелястих гір, вулканів та глибоких каньйонів. Завдяки багаторічним дослідженням та сучасним технологіям, вчені створили детальну карту найпівденнішої континентальної суші світу, відому як BedMachine Antarctica, яка дозволяє зазирнути під льодовий покрив та розкрити таємниці цього континенту. Про це розповідає видання Т4 з посиланням на IFLScience.

Каньйон Денмана: найглибша точка на суші

Одним з найдивовижніших відкриттів, зроблених завдяки карті BedMachine Antarctica, став каньйон під льодовиком Денмана. Цей заповнений льодом жолоб сягає глибини 3500 метрів нижче рівня моря, що робить його найглибшою точкою на континентальній землі. Раніше вважалося, що каньйон значно менший, але дані про рух льоду та збереження маси показали його справжні масштаби.

Вулканічна активність в Антарктиді

Антарктида також відома своєю вулканічною активністю. Вчені виявили понад 138 вулканів у Західній Антарктиді, деякі з яких вважаються діючими. Найвищий з них – гора Еребус, висотою 3794 метри, є найпівденнішим діючим вулканом на Землі.

Повне зображення карти Антарктиди BedMachine вище. Авторство зображення: BedMachine Antarctica

Льодовиковий покрив та його таємниці

Льодовиковий покрив Антарктиди сягає товщини до 4,9 кілометра. Цей величезний льодовик приховує під собою складний рельєф, який формувався протягом мільйонів років. Вивчення цього рельєфу допомагає вченим зрозуміти історію континенту та передбачити майбутні зміни льодовикового покриву.

Антарктида: континент контрастів

Антарктида – це не просто холодна пустеля, а континент з унікальною та різноманітною географією. Тут поєднуються екстремальні температури, потужні льодовики, активні вулкани та глибокі каньйони. Вивчення цього континенту допомагає нам краще зрозуміти нашу планету та її складні процеси.


Читайте також:

Під кригою Антарктиди ховаються сотні вулканів 

Антарктида сучасна та її минуле. Частина 1. Загальні уявлення про Льодовий континент 

Антарктида сучасна та її минуле. Частина 3. Геологічна будова Льодового континенту 

Related posts

Leave a Comment