Компанія Firefly Aerospace запустила першу ракету в космос

Компанія Firefly Aerospace відправила свою ракету Alpha на орбіту в рамках тестового польоту з каліфорнійської бази Космічних сил Ванденберг. Над космічним проєктом працювала команда українця Макса Полякова.

Firefly назвала місію Alpha Flight 2: To The Black. Як випливає з назви, це друга орбітальна спроба для Alpha; перша спроба, у вересні 2021 року, закінчилася невдачею після того, як один з двигунів передчасно відключився невдовзі після зльоту.

Хоча To The Black є випробувальним польотом, під час місії Alpha вивела на низьку навколоземну орбіту кілька невеликих супутників.

Над створенням ракети працювала команда українського підприємця Макса Полякова, який свого часу інвестував у компанію Firefly значну суму, фактично викупивши її та створивши заново вже відому нам сьогодні Firefly Aerospace.

Firefly прагне завоювати значну частину ринку запуску малих супутників за допомогою Alpha. Ракета може виводити на низьку навколоземну орбіту 1170 кг корисного вантажу при кожному запуску. Компанія просить $15 млн за місію.

У 2018 році NASA обрала компанію Firefly Aerospace для Комерційного контракту на обслуговування місячного корисного навантаження, а згодом ВПС США обрали її для здійснення спеціальних орбітальних місій. У 2020 році NASA обрала Firefly Aerospace для розробки Space Utility Vehicle, транспорту для доставки обладнання до Місяця, що забезпечує космічний міст між ракетою-носієм Alpha від Firefly і місячним модулем посадкового Blue Ghost.

Джерела: MaxPolyakov.space, Firefly.com.

Related posts

Leave a Comment