Культурні експедиції: Національна опера у лютому

Лютий у Національній опері України обіцяє стати неймовірно «зірковим». Поціновувічів оперного та хореографічного мистецтва очікує безліч приємних зустрічей з улюбленими виконавцями та знайомством з новими солістами, запрошеними до столиці, завдяки проекту «Українські оперні зірки у світі».

У «зоряному десанті» – Людмила Монастирська, Ольга Микитенко, Олександр Пушняк, Ірина Житинська, Олексій Пальчиков, Тарас Конощенко.

Балетна трупа театру після тріумфальних паризьких гастролей в Theatre des Champs Elysees, Opera de Paris теж не забула про своїх шанувальників. Справжнім подарунком усім закоханим 14 лютого стане балетна вистава «Ромео і Джульєтта» – історія трагічного кохання на музику Сергія Прокоф’єва. Не дарма у 1991 році саме київську постановку рішенням ЮНЕСКО було визнано кращою інтерпретацією цього твору і нагороджено медаллю.  В продовження теми безмежного кохання – балет «Раймонда» (19 лютого), створений за мотивом лицарської легенди, і який є своєрідним гімном краси людських почуттів.

А яскрава, весела постановка за мотивами казки Олексія Толстого, на музику Юрія Шевченко «Буратіно» (23 лютого)  не залишить байдужим нікого – від малечі до бабусь та дідусів.

Виконанням драматичної поеми про людські страждання і незмінну віру в майбутнє – «Реквієм» В.-А. Моцарта (20 лютого) Національна опера України вшанує пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Про оперні події лютого більш детально розповів головний режисер театру Анатолій Солов’яненко:

«1 лютого, оперою «Травіата», відзначить свій ювілей провідна солістка театру, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Ольга Нагорна.

8 лютого шанувальники таланту Людмили Монастирської матимуть можливість почути її в головній партії в опері Дж.Пуччіні «Манон Лєско». Ця вистава стане дебютною для Сергія Пащука (Кавалер Ренато де Гріє) та Андрія Маслакова (Геронт де Равуар), а Геннадій Ващенко поновить у своєму репертуарі партію Лєско, брата Манон.

9 лютого у виставі «Іоланта» візьме участь ще одна гостя – Ольга Микитенко. Вистава, також, буде позначена дебютом, у партії Короля Рене, провідного соліста театру Сергія Магери, а партію Ебн-Хакіа виконає корифей українського вокального мистецтва Іван Пономаренко.

Ольга Микитенко

22 лютого в опері Дж.Пуччіні «Тоска», разом з Оксаною Крамарєвою (Флорія Тоска) та Дмитром Кузьміним (Маріо Каварадоссі), київський глядач матиме можливість познайомитись з нашим співвітчизником Олександром Пушняком (Барон Скарпья), який вже кілька сезонів успішно працює у Веймарській опері у Німеччині.

Олександр Пушняк

24 лютого, оперою Ж.Бізе «Кармен», Національна опера України відзначить 85-річчя від дня народження видатного українського оперного співака і педагога Віктора Куріна. Головну партію виконає учениця Майстра Ірина Житинська, яка активно працює у європейських театрах. Головні партії виконають Андрій Романенко (Хозе), Геннадій Ващенко (Ескамільо), Тетяна Ганіна (Мікаела). У виставі також візьмуть участь учні В.М.Куріна – солісти театру – Дмитро Агєєв (Цуніга) та Олександр Бойко (Данкайро).

Ірина Житинська

27 лютого, у виставі «Любовний напій», шанувальники оперного мистецтва матимуть ще одну нагоду познайомитись з двома солістами, які вдало працюють на європейських оперних сценах – Олексієм Пальчиковим (Неморіно) та Тарасом Конощенком (Дулькамара).

Олексій Пальчиков

І, все це, окрім насиченого поточного театрального репертуару. Тож, місяць обіцяє бути надзвичайно цікавим.

До зустрічі у театрі!» – запрошує Анатолій Солов’яненко.

http://opera.com.ua/,

FB: https://www.facebook.com/National.opera.of.Ukraine/

 

Related posts

Leave a Comment