Лауреаткою літературної премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського 2021 стала Вікторія Амеліна

Цьогорічною лауреаткою Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021 стала Вікторія Амеліна.

Вона народилася у Львові. Отримала вищу освіту у сфері IT (НУ «Львівська політехніка») і десять років працювала програмісткою та менеджеркою у міжнародних компаніях. З дитинства мріяла бути письменницею. Наразі завершила кар’єру в IT і присвятила себе сфері літератури, повідомляє сайт Польського Інституту.

Вікторія Амеліна є авторкою романів «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (2014), «Дім для дома» (2017), який був відзначений багатьма преміями, зокрема Премією Міста Літератури ЮНЕСКО, Європейською Літературною Премією. У творчому доробку також має книжки для дітей. Вікторія Амеліна – засновниця Нью-Йоркського Літературного Фестивалю у прифронтовому смт. Нью-Йорк на Донеччині.

Лауреата Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021 обрирало польсько-українське журі у складі:
– Анджей Бєньковський – віце-директор Національного центру культури (Варшава);
– Олена Гусейнова – письменниця, журналістка, радіоведуча;
– Олександра Коваль – директорка Українського інституту книги;
– Катажина Котинська – україністка, літературознавиця, перекладачка;
– Роберт Чижевський – директор Польського Інституту у Києві (голова журі);
– Володимир Цибулько – письменник, перекладач.

Лауреатка Премії Конрада 2021 отримає 3000 євро (від Польського Інституту у Києві) й піврічну стипендію Gaude Polonia (від Партнера Премії – Національного центру культури).

Премія Конрада заснована Польським Інститутом у Києві 2007 року, вручається раз на два роки. Премія присуджується українському письменникові/письменниці віком до 40 років (вік на момент вручення Премії) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання.

Журі, зокрема, звертало увагу на прозову україномовну творчість претендентів, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури.

У попередні роки лауреатами премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського були: Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).

Відеозапис церемонії вручення Літературної премії ім. Джозефа Конрада 2021:

 

Related posts

Leave a Comment