Мешканців Одещини закликають не турбувати рожевих фламінго

Рідкісні рожеві фламінго оселились на території НПП “Тузлівські лимани” та облаштували на “пляжі” місця для гніздування, повідомляє видання dovkola.

Воєнний фактор неспокою в Херсонській області, де вони могли селитись раніше, змусив їх змінити місце й стати вимушеними переселенцями. В нацпарку “Тузлівські лимани” для них є усі необхідні умови – мілководні лимани, наповнені поживою, мулисті береги, сприятливі погодні умови, але спокою вони тут не знайшли, повідомили в пресслужбі Нацпарку.

З метою збереження місць гніздування рожевих фламінго працівники Парку поширюють інформаційні листівки, встановлюють таблички, екоосвітяни установи проводять просвітницькі заходи для школярів, служба держохорони періодично здійснює контроль та патрулювання території, науковці моніторять стан поведінки зграї фламінго.

Однак деякі місцеві жителі продовжують жити у своє задоволення: проводять пікніки на узбережжі максимально близько до гнізд, розпалюють багаття, залишають сміття, прогулюються біля гнізд, роз’їжджають на автівках. Тому вчені закликають бути свідомішими, щоб птахи змогли спокійно вивести потомство.

Рожеві фламінго занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи та потребують захисту. Якщо раніше в Парку траплялися поодинокі особини та невеликі групи цих птахів, то цього року спостерігають до 500 особин. Вони вподобали лиман і навіть почали будувати гнізда, що є надзвичайно рідкісним явищем для даної місцевості.

НПП “Тузлівські лимани” – заповідна територія Білгород-Дністровського району площею 278 кв. км. В парку знаходяться понад 40 видів рідкісних видів птахів, які входять як до української, так і до міжнародної Червоної книги.


Читайте також:

Яку шкоду екосистемі Чорного моря завдають воєнні дії 

Related posts

Leave a Comment