В Антарктиді полярники відзначають Мідвінтер

За традицією 21 червня, дослідники антарктичного континенту відзначають Мідвінтер (Midwinter). Це головне свято полярників, яке знаменує середину зими у Південній півкулі. На Мідвінтер припадає найкоротший день та найдовша ніч, але потім поступово дні стають довшими, а літо – дедалі ближчим, нагадує сайт НАНЦ.

Зимівники з усього світу мають багато традицій, пов’язаних з цим святом. Наприклад, учасники Українських антарктичних експедицій надсилають на “велику землю” та колегам з інших країн групове вітальне фото.

«Вітаємо з Мідвінтером – днем, коли сонце почне більше підійматись над горизонтом Антарктики, днем, який буде приносити надію і впевненість в завтрашньому дні. Разом з усією Україною віримо в ЗСУ. Разом до Перемоги», – підписали світлину українські зимівники.

Директор НАНЦ Євген Дикий також привітав українських полярників: «Відсьогодні зменшується антарктична ніч і зростає день. І це не зупинити, як і не зупинити час до нашої зустрічі на “великій землі”, і до нашої Перемоги. Бажаю вам фантастичної витримки, міцних нервів та успішної роботи на користь усього людства. Чекаємо на вас удома і щиро бажаємо, щоб цей Мідвінтер був останнім “воєнним” Мідвінтером».

На свято Мідвінтера полярники проводять багато цікавих активностей, як-от спортивні змагання з шахів, більярду, футболу, перетягування канату та інші. Зазвичай вони починаються до свята, а на Мідвінтер припадає їхній фінал. Кульмінацією цього дня є занурення в крижаний океан – традиційне купання, яке вважають «посвяченням» у зимівники.

Для людей, які рік живуть і працюють на найвіддаленішому континенті, свято Середини зими – важлива частина дозвілля. Адже це дає можливість знизити психологічну напругу та відволіктися від щоденної рутинної роботи.


Читайте також:

Мідвінтер-2021 на українській антарктичній станції 

Related posts

Leave a Comment