Митрополит Епіфаній благословив учасників 24-ї Української антарктичної експедиції

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 25 березня 2019 р. у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі звершив молебень за щасливу подорож та успішну працю 12-ти українських полярників в Антарктиді, інформує сайт ПЦУ.

«Кожна справа завжди розпочинається з молитви, тому перед початком вашої подорожі, наших українських науковців, ми помолилися Богові, щоб Господь благословив вам успішну дорогу, перебування та щасливе повернення додому», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Блаженнійший Владика подарував учасникам 24-ї української антарктичної експедиції Книги Священного Писання Старого та Нового Завіту в українському перекладі, ікону святителя Миколая Чудотворця, а також вручив копію Томосу, яка буде зберігатися на станції «Академік Вернадський», в капличці святого рівноапостольного князя Володимира.

Після завершення молебню Його Блаженство поспілкувався з учасниками експедиції, які розповіли про проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень в Антарктиці, розповіли про забезпечення функціонування української антарктичної станції. Науковці підкреслили, що всі ці дослідження не лише збагачують науковий потенціал нашої держави, але також дають можливість запобігти чи попередити різноманітні природні катаклізми чи аномалії. Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха підкреслив, що полярні дослідження свідчать про світовий рівень української науки, відтак, вони підіймають авторитет України у світі.

Керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий від імені усієї команди науковців-полярників подякував Митрополиту Епіфанію за молитву, надихаючі слова настанов і висловив сподівання на скору зустріч Його Блаженства з тими українськими дослідниками, які уже рік перебувають на станції «Академік Вернадський» і невдовзі прибудуть в Україну.

Науковці проінформували, що їхній шлях до станції «Академік Вернадський» в Антарктиді триватиме щонайменше 6 діб. Вирушатимуть українські дослідники з Києва 26 березня цього року.

На завершення зустрічі Предстоятель подарував високоповажним гостям пам’ятні книги.

На згадку про чудову зустріч була зроблені спільні світлини.

Фото – Герман Богапов.

Related posts

Leave a Comment