На українській антарктичній станції закінчується літній сезон

Оксана Савенко (Oksana Savenko)

Минуло два місяці відколи я прибула на українську антарктичну станцію “Академік Вернадський”.

Хочеться подякувати людям, які були поруч зі мною протягом цього часу. Не все було легко, але головне, заради чого я приїхала до Антарктиди на літній сезон, здійснилося – із «Зодіаків» і яхт, а також з вершин різних островів, пощастило побачити сотні китів та чимало з них вдалося сфотографувати для подальшої ідентифікації. Зібрано важливі дані по різних видах тюленів. Відібрано зразки для досліджень популяційної генетики та живлення китів і тюленів в районі Антарктичного півострова.

Я мала можливість познайомитися з багатьма чудовими людьми з різних країн, які працюють в цьому віддаленому регіоні. Серед них було знайдено нових партнерів та вже розпочата співпраця. Було приємно знайомити з нашою станцією гостей – науковців, моряків і туристів. До мене в гості навіть завітали дорогі колеги по минулим експедиціям до Північної Пацифіки.

За цей час учасниками сезонного загону було успішно проведено ряд біологічних та геологічних досліджень, встановлено мережу метеостанцій, виконано оновлення систем геофізичних досліджень, зокрема обладнання для вивчення іоносфери та магнітного поля нашої планети. Інженерно-технічний склад експедиції успішно здійснив оновлення деяких систем життєзабезпечення станції. А зимівники 23-ї УАЕ готуються передати станцію наступній команді.

Про всі досягнення зимівлі та нинішнього сезону виконавцями кожної тематики робіт буде надана детальна інформація після повернення експедиції додому. А я поки залишусь тут, в цьому затишному світі чекати на прихід зими.

Джерело

Фото Оксани Савенко

 

Related posts

Leave a Comment