Монголія у фотографіях Марка Прогіна

Швейцарський фотограф, письменник і мандрівник вже протягом багатьох років захоплюється монгольською природою. Її пустельна краса, кургани, петрогліфи Алтаю, антропоморфні кам’яні баби, портрети кочівників, мінливі сезонні настрої пейзажів – все це у фотографіях, які Марк Прогін привіз із суворих подорожей пішки, на велосипеді або верблюді по Монголії.

Марк Прогін – годинникар зі Швейцарії. Він народився у 1945 році, а останні 40 років мешкає в Гонконзі. В кінці 1980-х років, слідуючи лікарським рекомендаціям, він почав займатися спортом, потім став брати участь у марафонах. Одного разу забіг проходив у Монголії. Види пустельних земель вразили Прогіна. З того часу він регулярно повертається в ці краї в різні пори року. Витривалість, яку фотограф розвинув, бігаючи марафони, зробила можливими його подорожі наодинці пустелею Гобі: влітку пішки або на велосипеді, а взимку він приєднується до каравану кочівників на верблюдах, долаючи снігові хуртовини і температури, що сягають – 40° С.

«У моєму розумінні подорож буває на двох рівнях: перший – це фізичне переміщення, а другий – “поїздка для розуму” і це для мене найголовніше, – розповідає автор. – Те, що я намагаюся зробити – заглянути глибоко у власний розум, у свою душу, в своє серце, щоб проникнути в інший духовний світ. У Монголії ніщо не турбує. В місті складно усамітнитися і там завжди відволікає навколишнє метушня. Чим більше я віддаляюся від цивілізації, тим більше забуваю про час. Встаю на світанку, а як тільки настає ніч, день закінчується. Не потрібен годинник – взагалі нічого не потрібно. Іронія в тому, що у Швейцарії я був годинниковим майстром».

Це непрості, але надихаючі подорожі, з яких Прогін повертається зі свіжими знімками. Він навіть створює власні карти, орієнтуючись по сонцю, зірках і компасу. Після 17 тисяч кілометрів велосипедної подорожі Монголією Прогін показав свої роботи на виставці «Простір, пишнота і простота»; в 2013 році з успіхом пройшла наступна його виставка – «Кочівники, каравани і міграції». Цикл знімків, що вилився у масштабну експозицію «Просторова одіссея в минуле», Прогін зробив, відправившись у незвичайну експедицію з караваном в розпал зими. Це не просто подорож по Монголії, а подорож в минуле на пошуки коренів древніх цивілізацій, імперій і втрачених культур, що сягають коріннями минулих тисячоліть.

Джерела:

Сайт Cameralabs

Сайт Марка Прогіна

Related posts

Leave a Comment