Музей науки запрацював у Києві

Фото МОН України

Музей, де можна до всього торкатися, чавити, бити, рухати предмети, відкрили на ВДНГ у Києві. В колишньому павільйоні «Наука» національний центр «Мала Академія Наук України» відкрив сучасний музей науки. Про це розповідають репортажі ВВС Україна та Радіо Свобода.

У музеї є 120 експонатів, які допомагають зрозуміти складні речі. Чому очі змінюють колір? Скільки повітря пропускає через себе ніс? Як працює звук? Що робить скло міцним?

Тут можна роздивитися мікроби на руках, запустити блискавку, увімкнути велетенський маятник, покричати в метрове вухо, проїхатися на велосипеді на квадратних колесах та постріляти з повітряної гармати.

На створення цього музею пішло два роки. Держава виділила 50 млн гривень, проте деякі експонати закупили за гроші меценатів. Вхід коштуватиме 100 гривень, для учнівських груп – по 50. А для учасників бойових дій та їхніх дітей – безкоштовно.

Музей буде діяти постійно, а експонати поступово змінюватимуть й оновлюватимуть. Частина предметів згодом поїде в подорож музеями України.

Основна ціль, яку мають на меті засновники музею, – популяризувати науку серед дітей. Деталі дивіться у відео.

Джерела:

ВВС Україна

Радіо Свобода

Related posts

Leave a Comment