На станції «Академік Вернадський» почали роботу французькі дослідники

Україна підтримала французький проект Antarctique 2.0°C з вивчення зміни клімату й впливу людської діяльності на екосистеми Антарктики. На станцію «Академік Вернадський» прибули двє дослідників з Франції – Нільс Дутрево та Марго Легал, які найближчі півтора місяці працюватимуть спільно з українськими полярниками. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

This slideshow requires JavaScript.

Нільс Дутрево – кліматолог. Разом з нашими метеорологами він вивчатиме явище атмосферних рік у межах всесвітньої ініціативи «Рік полярного прогнозування». Як ми писали раніше, її унікальність цієї міжнародної ініціативи полягає у волонтерській кооперації антарктичних центрів з різних країн, що об’єднані спільною метою – вдосконалити наші знання про погодні умови та клімат полярних регіонів.

Атмосферна ріка – це вузький коридор атмосферної вологи, що забезпечує швидке перенесення вологи з тропіків в середні та високі широти. Зазвичай вона має довжину кілька тисяч кілометрів, а ширину – лише кілька сотень кілометрів. Одна така ріка може нести в атмосфері більше води, ніж найбільша та найповноводніша річка нашої планети – Амазонка.

Завдяки спільним дослідженням вчені зможуть з’ясувати, чи пов’язані атмосферні ріки з опадами в районі української станції, а також визначити, чи була одна з них причиною рекордних грудневих снігопадів або ж чи може стати причиною майбутніх опадів. Зараз якраз дуже сприятливий період для таких досліджень, адже згадане явище найчастіше буває саме під час антарктичного літа.

Спільна група учених вже здійснила перший вихід на купол льодовика на острові Галіндез, де було визначено та огороджене місце для щоденного відбору проб снігу. Ізотопний склад цих зразків потім аналізуватимуть в лабораторії, й завдяки отриманій інформації можна буде дізнатися, звідки потрапила волога, яка перетворилася на опади в районі станції.

Марго Легал займатиметься порівняльними соціологічними дослідженнями й вивчатиме життя та роботу наших вчених на станції «Академік Вернадський».

Загалом антарктична частина експедиції Antarctique 2.0°C складається з шести учасників, які проводять міждисциплінарне дослідження змін клімату та екологічного сліду людства. Доки Нільс Дутрево та Марго Легал працюють на нашій станції, їхні колеги продовжать відбір зразків в районі Антарктичного півострова на яхті.

Фото Оксани Савенко, Антона Пуговкіна та з сайту juste2°.


Читайте також:

Відкрите нове метеорологічне явище – “атмосферні озера”

2022 – Рік полярного прогнозування 

Related posts

Leave a Comment