Наші полярники оновили дороговказ біля станції “Академік Вернадський” – на ньому з’явилися таблички одразу чотирьох українських міст.
Що це за населені пункти й чому саме вони? Про це розповідає фб-сторінка НАНЦ.
- Канів – батьківщина лікарки 29-ї Української антарктичної експедиції Іванни Котурбаш. Такий подарунок перлині Черкащини зимівниця зробила до дня міста, який відзначали минулої суботи.
- Житомир – там живе та працює інша учасниця 29-ї УАЕ, метеорологиня Валентина Гарбарчук. Покажчик теж розмістили до дня міста.
- Коростень – знакова локація для озонометриста 29-ї УАЕ Сергія Якущенка. Вчений родом з Херсона, там працював у морській академії. Після окупації рф Херсонщини був змушений виїхати й оселився в Коростені. Сергій відзначає, що місто дало йому нові можливості та гарних друзів. Тож він вирішив подякувати в такий цікавий спосіб. Тим паче його рідний Херсон уже є на вказівнику (табличку додали після звільнення міста в листопаді 2022-го).
- Севастополь – чергове нагадування, що Крим – це Україна. Віримо, що скоро наше наукове судно “Ноосфера” зможе не лише повернутися в порт приписки – Одесу, а й зайти в порт українського Севастополя. Адже саме звідти на станцію “Академік Вернадський” вирушали дві Українські антарктичні експедиції (судном “Горизонт” 2000 та 2002 року).
Створенням табличок займалися очільник 29-ї УАЕ Юрій Отруба, озонометрист Сергій Якущенко та лікарка Іванна Котурбаш.
Дороговказ знаходиться біля основного входу до станції “Академік Вернадський”. На ньому розміщують покажчики з назвами та відстанню до різних міст. Здебільшого це населені пункти, з яких родом зимівники, або звідки до нас приїздили колеги з інших країн.
Півтора роки тому учасники 27-ї УАЕ провели масштабне оновлення вказівника: реставрували низку деталей, “декомунізували” Кіровоград на Кропивницький, “дерусифікували” транслітерацію Вінниці та Одеси, а також додали нові символічні міста.
Фото: Анна Соіна, Сергій Якущенко, Іванна Котурбаш, Олександр Мацібура.
Читайте також:
Історія української Антарктики. Частина 3.