Нові результати полярних досліджень – у черговому випуску Українського антарктичного журналу

Які фактори впливають на зміну висоти снігового покриву біля української станції «Академік Вернадський»? Читайте висновки вчених на основі результатів вимірювань за останні 20 років.

Які мікроорганізми знайдені в ризосфері (прикореневому ґрунті) щучника антарктичного і який їхній фітостимулювальний ефект для виживання цієї рослини в Антарктиці?

Як реагувала іоносфера Землі на інтенсивну геомагнітну бурю 27 лютого 2023 року над Харковом та Українською антарктичною станцією?

Про ці та інші дослідження крижаного континенту можна дізнатися з нового номера «Українського антарктичного журналу» – наукового фахового видання Національного антарктичного наукового центру, інформує сайт установи. Електронна версія журналу доступна за посиланням.

У 28-му випуску УАЖ зібрано 9 наукових статей за основними напрямами українських антарктичних досліджень: гідрометеорологія і океанографія, дослідження геокосмосу, біологія і медицина.

Також є робота в галузі міжнародних відносин, у якій описаний внесок України в проєкт POLARIN програми ЄС «Горизонт Європа». Йдеться про міжнародну мережу полярних дослідницьких інфраструктур, в якій наша держава представлена станцією «Академік Вернадський» та криголамом «Ноосфера».

Усі статті доступні на сторінці журналу. Анотації розміщені українською та англійською мовами, а самі роботи – мовою оригіналу (переважно англійською).

Нагадуємо, що з 2019 року статті УАЖ представлені в міжнародній базі даних Scopus, а з 2022-го індексуються в цій базі даних.


Читайте також:

Українські вчені дослідили вплив геомагнітної бурі на поширення радіохвиль 

Що цікавого у свіжому числі УАЖ 

Вийшов 27-й випуск Українського антарктичного журналу 

Related posts

Leave a Comment