NASA запустить тренувальну місію з порятунку Землі від зіткнення з астероїдом

Незважаючи на актуальну боротьбу людства проти нового коронавірусу, що займає більшу частину нашої уваги, інші загрози також існують. Цілком реальна загроза можливого удару астероїда в Землю наразі перебуває на марґінесі уваги, та все ж вона існує.

Національне агентство США з аеронавтики й дослідження космосу (NASA) планує запустити місію DART для того, щоб перенаправити астероїд. Про це з посиланням на Universe Today повідомляє Science Alert.

Поки що астероїд не загрожує нашій планеті, але науковці планують провести тренування на випадок реальної загрози.

Місію DART (Double Asteroid Redirection Test) планують розпочати 22 липня 2021 року. Це демонстраційна місія, яка дозволить випробувати кінетичний удар для відхилення астероїда від Землі. Місія направиться до крихітної бінарної астероїдної системи під назвою Дідимос. Найбільший астероїд з цієї системи має діаметр 780 метрів, а найменший – 160 метрів. Місія влучить у менший астероїд, тому що він найбільше схожий на астероїд, який може у майбутньому загрожувати планеті.

Після запуску в липні 2021 року місія досягне своєї мети 22 вересня, коли бінарний астероїд буде знаходитися в межах 11 млн. км від Землі. Щоб потрапити туди, DART використає потужний іонний двигун під назвою NASA’s Evolutionary Xenon Thruster – Commercial (NEXT-C).

Коли DART досягне бінарного астероїда Дідимоса, він розділиться. Італійська космічна агенція надає для місії LICIA (легкий італійський CubeSat для зображення астероїдів). LICIA – це 6 кубсатів, які будуть відокремлені від DART до удару з Дідимосом В. Це дозволить зафіксувати зображення удару та сміття, що викидається при зіткненні, та передати його на Землю.

Очікується, що удар змінить орбітальну швидкість Дідимоса В, що зафіксують телескопи на Землі. Удар також залишить кратер на поверхні астероїда, шириною близько 20 м.

Джерела:

Related posts

Leave a Comment