Попри панедемію коронавірусу і закриті кордони 25 УАЕ дісталася Чилі

Україні вдалося доправити в Чилі учасників 25-ї Української антарктичної експедиції, які мають змінити на станції «Академік Вернадський» своїх колег. Сьогодні, 30 березня 2020 року, команда полярників уже перебуває в місті Пунта-Аренас на березі Магелланової протоки, інформує сайт НАНЦ. Тепер, відповідно до впроваджених у Чилі обмежень, члени експедиції будуть на обсервації, після чого зможуть продовжити шлях до Антарктиди кораблем.

«На станції на них вже дуже чекають зимівники та зимівниці 24-ї УАЕ, а також сезонний загін дослідників, який нам вдалося туди «закинути» ще в січні-лютому. Нагадаю, що через карантин 25-ій експедиції не вдалося з першого разу дістатися Латинської Америки і вона була змушена повернутися в Київ. Але зараз команда вже в Чилі, і ми чекаємо на успішну перезмінку. Цьому наразі сприяє навіть глобальне потепління. У Антарктиці цей рік видався аномально теплим, тож акваторія станції буде вільною від криги впродовж усього квітня. Бо у «нормальні» роки станція закривається кригою вже після першої декади квітня», – пояснив керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він також наголосив, що відправка 25-ї УАЕ в умовах пандемії COVID-19 та карантину була дуже складною і стала можливою лише завдяки скоординованій роботі багатьох людей та відомств: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Державної прикордонній службі, Національної поліції, українських дипломатичних представництв у Туреччині, Катарі, Перу, Бразилії та Чилі, а також української рибальської компанії «Інтерпромфлот».

«Особливо хочу відзначити роль МЗС та українських дипломатів на всьому шляху перельоту експедиції. Саме українська дипломатія змогла зробити те, що видавалось абсолютно неможливим – забезпечити дозволи на транзит всіх країн, закритих для приїзду іноземців, дозволи на вильоти та посадки літаків попри закриті повітряні зони, і навіть дозвіл влади Чилі на перебування експедиції в країні попри запроваджені надзвичайний стан та комендантську годину», – зазначив Євген Дикий.

This slideshow requires JavaScript.

Отже, попереду в 25-ї УАЕ перехід протоки Дрейка, непроста логістична операція з забезпечення станції на весь рік пальним, харчами і всім необхідним, та повернення додому українських полярників після більш ніж річної «крижаної вахти». Побажаємо нашим полярникам успішного продовження складного шляху, і ще раз подякуємо всім, хто доклався до допомоги нашій науці у цій екстремальній ситуації, йдеться в повідомленні НАНЦ.

Related posts

Leave a Comment