Орест Зуб: Подорожі нас збагачують духовно і роблять більш толерантними

Орест Зуб

Український мандрівник, онлайн-підприємець і тревел-блогер Орест Зуб понад 200 днів на рік проводить у подорожах і вже відвідав 105 країн світу. Він автор блогу про інтернет-бізнес, саморозвиток і подорожі – openmind.com.ua, а також популярної книжки «Формула Продуктивності».

Про те, як йому це вдається, про переваги роботи у мандрах, про свої мрії і плани Орест Зуб розповів журналу «Експедиція ХХІ».

Орест Зуб

 

  • Оресте, яка мета Ваших подорожей світом, що вони дають для власного розвитку, для Вашої роботи?

 

  • Я завжди хотів подорожувати, подорожі завжди були моєю мрією, і наразі це є просто невід’ємна частина мого життя. Можу сказати, що я «кайфую», коли подорожую. Однозначно, вони мають і практичне застосування для моєї діяльності: скажімо, за рахунок великої кількості різних знайомств переді мною відкриваються дуже великі можливості у вирішенні тих чи інших питань, незалежно від того, у якій частині світу я перебуваю. Також існує такий принцип, що усе пізнається в порівнянні. Подорожі великою мірою нас збагачують духовно, і я особисто відчуваю, що за рахунок мандрівок став більш толерантним до багатьох речей, більш спокійним. Починаю розуміти, що якісь локальні цінності, що існують у тій чи іншій спільноті, зав’язані лише в межах тої території, хоча вони абсолютно можуть не мати значення в якійсь іншій частині світу.

Ясно, що подорожі є важливими і для моєї роботи. Перш за все, я пишу статті про подорожі, отже вони мені дають конкретну інформацію про ті регіони, куди я поїхав. Також не можу не згадати, що за рахунок того, що я поширюю інформацію про свої мандри, зростає популярність всіх інших моїх робіт та напрацювань, якими я ділюся на сторінках мого блогу та в соціальних мережах. Тобто, це такий своєрідний брендинг, який великою мірою вибудовується через мандри. Ну і, звичайно, оскільки мій хліб, в першу чергу, це все ж таки просування комерційної діяльності онлайн, то подорожі і мандри мене чітко диференціюють від інших онлайн-маркетологів чи онлайн-підприємців. Тому це величезний плюс у моєму житті, кар’єрі та інших видах діяльності.

Орест Зуб

 

  • Як ділитеся Ви своїм досвідом і для чого? Чи вважаєте це місією мандрівника?

 

  • Про свої мандри я ділюся на власних онлайн-ресурсах. Перш за все, це блог openmind.com.ua, також це сторінки в соціальних мережах, які я активно веду у facebook, instagram, ну й, звичайно, це стосується мого youtube-каналу.

Чому я це роблю? Мені це «в кайф», тобто мені здається, що коли ти робиш щось і отримуєш позитивний зворотній зв’язок від людей, які споживають результати твоєї роботи, це мотивує тебе продовжувати далі це робити. Це насправді дуже приємно. Для кожного митця, а блогосфера – це також творча діяльність, немає нічого важливішого, ніж визнання його роботи. Ну і, крім того, це напряму впливає на мій добробут і професійний розвиток.

Щодо місії, то кожен собі сам визначає, що він хоче робити і для чого. Але через те, що я подорожую, я усвідомив, що своєрідним чином виступаю неофіційним амбасадором України у світі. І через те, яким чином я буду поводитися у різних країнах, у різних ситуаціях, багато людей через мене і мою діяльність будуть дивитися й на Україну. Тому це є дуже відповідальна справа. З іншого боку, я таким чином також показую світ моїм колегам тут, в Україні, що не менш важливо.

 

  • Працювати подорожуючи – це, на Вашу думку, перевага чи, все ж таки, ускладнення?

 

  • Однозначно, це величезна перевага, яка зараз стає доступна все більшій кількості людей. Скажіть, хто не мріяв про те, щоб розвиватись професійно і заробляти на життя незалежно від свого місця перебування в широкому значенні, або просто без потреби ходити в офіс на робоче місце? Тому це дуже велика перевага.

Але, як відомо, з великими можливостями з’являється і велика відповідальність. Що б там не було, концентруватися на роботі, досягати результатів, залишатися на пікові форми продуктивності під час подорожі у плані роботи є складніше, ніж в типових «тепличних» офісних умовах. Тому я просто в собі виховав ряд ритуалів, велику частину яких виклав у книжці «Формула продуктивності», що допомагає мені залишатися у фокусі тоді, коли навколо є дуже багато різних спокус не працювати. Але це, насправді, чудова можливість і щось надзвичайне, що зараз люди мають можливість працювати де завгодно.  

Орест Зуб

 

  • А не втомлює Вас тривале подорожування?

 

  • Насправді – так, бувають моменти, коли подорожі втомлюють, тоді просто відчуваю, що потрібно десь зупинитися, осісти і відпочити. Скажімо, зараз я вдома у Львові, а ще якісь два дні тому я добирався сюди з Торонто. Причому, подорож в Торонто, де я провів тиждень на конференції, зустрічаючись з різними людьми, була вже після подорожі Південною Африкою, куди я теж летів карколомним шляхом. Мені довелося з Південної Африки через Єгипет, Італію, Україну за три дні перепакувати речі і не відіспавшись летіти в Торонто, повернутися назад… Тобто це вибиває з колії і це буває як фізично, так і психологічно складно. Зараз я щасливий, що удома і маю можливість нормально відпочити. А за два тижні маю повести конференцію, тому необхідно на цьому сфокусуватися.

З іншого боку, це та ціна, яку ви платите за здобуття чогось більшого. Хороший варіант подорожувати і не втомлюватися – просто зменшувати ритм. Тобто, чим повільніше ви рухаєтеся і чим довше перебуваєте в одній локації, тим це є логістично, фізично і навіть психологічно простіше. Просто потрібно відчути, в кого який ритм і дотримуватися його.

 

  • В які країни хотілось би  повернутися, а де були найбільші проблеми, можливо, небезпечні ситуації?

 

  • Мій пріоритет – це, все ж таки, нові країни, тому що я збираюся відвідати усі країни у світі, і вже пройшов більше половини цього шляху. Це просто питання часу. Тим не менш, ясно, що є країни, які я в силу тих чи інших причин, недостатньо «просмакував». Скажімо, я неодноразово повертаюся у США, де є дуже багато всього дивитися. Я б залюбки ще повернувся в Аргентину, бо не встиг поїхати в Патагонію. Повернувся б у Китай, в Індонезію, де я лише клаптиками зумів відвідати ці країни. В Індію дуже хочу повернутися, хоча я провів там понад п’ять місяців свого часу, все-таки хочу відтворити свої враження. Таких країн насправді багато.

Проблем великих ніде не було, принаймні, не більше, ніж вони інколи трапляються в побутовому домашньому середовищі. Більшість небезпечних ситуацій, які були, це, мабуть, можливість потрапити в ДТП, але вони не сталися.

Був момент, коли в Мексиці на вулиці до мене підійшли хлопці, витягнули ножа і забрали всі речі, які зі мною були. Це була єдина найбільш небезпечна ситуація, коли я піддавався свідомому впливу небезпеки з боку інших людей. Були якісь дрібні хвороби. Була не зовсім приємна ситуація під час однієї з останніх подорожей в Західній Африці. Я переїжджав кордон з Малі в Буркіна-Фасо і поблизу кордону в пустелі хлопці, які мене везли, чомусь вирішили за п’ять кілометрів до прикордонного пункту Буркіна-Фасо не доїхати і звернути вбік. Не знаю, чим там вони займалися. Мене висадили на дорозі і я ще п’ять кілометрів ішов пішки. Ну й очевидно, що це дуже здивувало прикордонників Буркіна-Фасо. Вони вибігли зі свого бункера з автоматами, оточили мене і я поволі почав їм показувати, що маю з собою в рюкзаку, пояснюючи, що я ніякий не терорист і не шпигун, а звичайний турист, якого не довезли до прикордонного пункту. От і все.

Орест Зуб

 

  • В Україні велика частина людей ніколи не бувала за кордоном. Здебільшого, це їхній вибір. Що б Ви їм хотіли порадити?

 

    • Моя порада дуже проста. Спробуйте – і ви «підсядете» на те, що й я і тисячі ваших співвітчизників. Згадаєте мої слова (сміється).

 

  • Які плани, мрії, найсміливіші проекти?

 

  • Перш за все, це проведення #OMBIZ FORUMщорічної конференції у Львові, яка пов’язана з бізнесовою тематикою – як просувати свої продукти і послуги за допомогою ефективних інтернет-інструментів. Я вже маю досить багато напрацювань у плані online-маркетингу, їх постійно систематизую, що й вилилось у проект цього форуму.

Крім того, мене досить часто запрошують на різні виступи. Скажімо, на початку серпня я лечу в Гданськ, де організовую зустріч трьох польських мандрівників, які відвідали усі країни світу. Уявляєте, вони знали про існування один одного, але не були між собою особисто знайомі. Тоді як я неодноразово з кожним із них зустрічався і знав особисто. Тож запропонував їм зустрітися в Гданську і обмінятися нашим досвідом та мудрістю. Я з нетерпінням чекаю цієї зустрічі. Далі в мене виступ у ролі спікера в Лісабоні на  DNX Festival – це основна подія цифрових кочівників у світі. Ми часто подорожуємо, тож звідти ми з друзями збираємося в Марокко.

Коротше кажучи, проектів дуже багато. Але велика візія полягає в тому, щоб відвідати всі країни світу до досягнення мною 40 років і я цим шляхом іду.

В професійному плані я націлений на те, аби допомогти почати або розвинути бізнес щонайменше 1970 людям. І ясно, що хотілося б здобути повну фінансову свободу у найближчий період часу. Тому над цим наразі працюємо.

Орест Зуб

 

  • А яку книжку зараз готуєте?

 

  • Наступна моя книга буде присвячена саме подорожам. Думаю, що вона невдовзі вийде і на початок весняного сезону це буде дуже доречно. Вважаю, що маю моральне право на таке видання, оскільки відвідав вже понад сто країн і насправді є чим поділитися.

Розмовляв Богдан Олексюк

Фото – сайту openmind.com.ua

Related posts

Leave a Comment