Перший антарктичний сезон «Ноосфери» успішно завершено

Учора, 27 травня український науково-дослідний корабель «Ноосфера» зайшов у порт Кейптауна, завершивши свій перший антарктичний сезон, повідомляє сайт НАНЦ. Таким чином, вперше за останні 20 років Україна здійснила антарктичну експедицію власним науковим флотом.

Шлях з Фолклендських островів до Південно-Африканської Республіки зайняв 19 днів і був досить складним. Як жартує команда: «за спокійний прохід протокою Дрейка туди й назад ми “заплатити” поганою погодою через Атлантичний океан».

Наші моряки мандрують вже 4 місяці. «Ноосфера» вирушила в перший рейс під синьо-жовтим прапором з Одеси до Антарктики 28 січня цього року. Загалом з України до крижаного континенту, а потім звідти до Чилі й через Фолкленди до ПАР подолано 16 тис. миль (26 тис. км).

За перший рейс до Антарктики флагман українського науково-дослідного флоту забезпечив ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану.

Через війну в Україні наш криголам поки що не може повернутися в порт приписки – Одесу. Тож наступні місяці судно базуватиметься у Кейптауні: тут проходитиме технічне обслуговування та готуватиметься до нових подорожей.

І навіть у далекому Кейптауні українських моряків зустрічали їхні земляки, що нині мешкають у ПАР.

This slideshow requires JavaScript.

Фото Олексія Задорожного та Дзвіни Качур.

Related posts

Leave a Comment