Полярники 25-ї Української антарктичної експедиції повернулися в Україну

Учора, 29 квітня після року роботи на станції “Академік Вернадський” 25-та Українська антарктична експедиція (УАЕ) повернулася в Україну. Разом з ними повернулась і сезонна експедиція, учасники якої працювали на станції близько двох місяців, повідомляє НАНЦ.

Шлях полярників в Україну почався ще 19 квітня. Спершу вони кораблем подолали неспокійну протоку Дрейка і дісталися чилійського міста Пунта-Аренас, а вже звідти з двома пересадками (в Сантьяго і Парижі) летіли додому.

Сльози радості, обійми та шампанське – так наших полярників і полярниць зустрічали в “Борисполі” їхні рідні, друзі та колеги.

This slideshow requires JavaScript.

“Варто відзначити, що зараз у Чилі жорсткий локдаун, країна закрита на в’їзд та виїзд. Тому ми дуже вдячні українським дипломатам, насамперед Віталію Цимбалюку – Тимчасовому повіреному у справах України в Республіці Чилі, які допомогли нашим полярникам швидко повернутися додому”, – відзначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Учасники експедицій виконували в Антарктиді різні завдання. Зимувальний загін 25-ї УАЕ протягом року проводив геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, робив щоденні безперервні вимірювання, підтримував роботу станції, здійснював поточний ремонт. З приїздом сезонного загону роботи з модернізації станції значно активізувалися, зокрема, був залитий фундамент та встановлений новий потужний кран, замінена система опалення, встановлено супутникову антену для зв’язку тощо. Сезонна команда включала також науковців, які працювали за окремими програмами наукових досліджень. Докладніше про результати їхньої роботи читайте вже незабаром.

Тим часом на станції “Академік Вернадський” розпочала роботу 26-та Українська антарктична експедиція. Про свої дослідження і щоденну роботу, свята і будні полярники розповідають на спеціально створеній фб-сторінці.

Фото Євгенії Задорожньої

Related posts

Leave a Comment