Розвиваючи інтерес школярів до країни пінгвінів, айсбергів і нових знань

У столичній бібліотеці ім. Корнія Чуковського відбулася зустріч з дослідниками Антарктики, яких репрезентували юним читачам завідувач редакційно-видавничого відділу Національного антарктичного наукового центру Володимир Бочкарьов та завідувач відділу міжнародної співпраці НАНЦ Андрій Федчук. Тема зустрічі “Українські імена на карті Антарктиди” планувалася заздалегідь за участі члена Національної спілки письменників Володимира Івченка.

В даному випадку зустріч мала бути з учнями-старшокласниками, які вже вивчають географію, але так сталося, що письменник занедужав, а в школярів також з’явились обставини, через які захід міг не відбутися. Та цього не сталося. Завдяки зусиллям бібліотекарів, читальний зал заповнили учні початкових класів, для яких географія – ще наука прийдешніх років. Тим не менш, захід відбувся, і досить успішно. А секрет у тому, що українські дослідники вже неодноразово бували в цьому просвітницькому закладі. Навіть більше, хлопці та дівчатка сусідніх з бібліотекою шкіл приходили на проводи й зустрічі наших полярників у Національний антарктичний науковий центр, дарували їм свої малюнки та вірші.

Так само, до бібліотеки приходили з виступами начальник 22-ї Української антарктичної експедиції 2017-2018 рр., геофізик Віктор Дмитрович Лук’ященко, а також зимівники та учасники морських і сезонних вітчизняних антарктичних експедицій біологи Олександр Пекло, Артем Джулай, метеоролог Борис Безнощенко та інші науковці.

Тож традиційне легке тестування одразу виявило, що діти вже певною мірою здатні розрізняти Арктику й Антарктику: знають, де мешкають білі ведмеді, а де пінгвіни, де холодніше, а де тепліше. І ще – безліч цікавих фактів про полярні зони планети. Після того ж, як гості показали дітлахам три коротенькі відеофільми про антарктичну станцію, агресивного морського леопарда та щасливого пінгвіна Аделі, який ледь врятувався від зграї ненажерливих косаток, усім стало зрозуміло, що наші попередні спілкування не були марними.

Традиційні фото “на пам’ять” колись допоможуть згадати, де юні читачі почули з перших вуст цікаві факти про загадковий і досі ще маловивчений величезний Льодовий континент. І це запорука того, що незабаром ми обов’язково зустрінемося, в тому чи іншому складі, і зі старшокласниками, а також далі підтримуватимемо інтерес школярів до планетарної “кухні погоди”, країни пінгвінів, айсбергів і нових знань.

Related posts

Leave a Comment