RRS Sir David Attenborough відвідав станцію “Академік Вернадський”

На антарктичну станцію “Академік Вернадський” завітали неабиякі гості – члени екіпажу “RRS Sir David Attenborough”. Про це інформує фб-сторінка НАНЦ.

Новий полярний дослідницький корабель Великої Британії проводить перший сезон в Антарктиці. Цей криголам є флагманом наукового флоту Сполученого Королівства, замінивши криголами “RRS James Clark Ross” (тепер – українська “Ноосфера”) та “RRS Ernest Shackleton” (придбаний Італією). До речі, двоє візитерів раніше працювали на “James Clark Ross”.

До команди судна приєдналася зимівниця з британської антарктичної станції “Rothera”.

Відвідування станції “Академік Вернадський” було коротким, але дуже теплим. Наші полярники провели невелику екскурсію станцією, яка традиційно завершилася в барі Фарадей. Там британці залишили свої побажання в Гостьовій книзі, а також посмакували свіжозвареним українським антарктичним пивом.

Під час спілкування основою темою, звісно, була війна в Україні та нелюдські злочини росіян на нашій землі. Британці сказали багато слів співчуття та підтримки всьому українському народу, запевнивши, що Україна неодмінно переможе, адже на її боці – весь цивілізований світ.

Насамкінець гості щиро подякували за можливість побувати на “Вернадському” та відчути славнозвісну українську гостинність. Вони були раді, що візиту не завадила навіть погана льодова ситуація навколо нашого острова, а на згадку про себе, окрім записів у книзі, залишили ще й різні смаколики та гостинці.

Як ми повідомляли, коли “Sir David Attenborough” вперше проходив повз нашу станцію у грудні 2021-го, українські полярники виходили з ним на радіозв’язок, щоб привітати з першою місією в Антарктиці.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Сергій Глотов, Василь Матковський, Юрій Отруба.

Related posts

Leave a Comment