Семінар Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики – фото

Сьогодні, 13 травня у приміщенні Міністерства освіти і науки відбувся семінар з розвитку наукового потенціалу та поглиблення співпраці українських вчених за науковими напрямами Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources, CCAMLR).

Захід відбувся у рамках візиту до Києва Девіда Агнью, виконавчого секретаря цієї міжнародної організації та Кіса Ріда, наукового менеджера Секретаріату CCAMLR.

З вітальним словом до учасників цієї міжнародної зустрічі учених звернувся керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

This slideshow requires JavaScript.

У ході семінару, який був організований Національним антарктичним науковим центром за підтримки Державного агентства з рибного господарства, вчені розглядали, зокрема, такі питання:

  • програма екосистемного моніторингу CCAMLR (CCAMLR Ecosystem Monitoring Program, CEMP); спостереження за пінгвінами, методи та індекси CEMP; спільне використання даних CEMP та наукових спостережень під час промислу антарктичного криля;
  • дослідження та промисел іклачів; наукові спостереження іклачів на рибальських суднах; використання звітних форм для оцінки вилучення іклачів;
  • підготовка дослідницьких пропозицій; програми для студентів, наукові стипендії та можливості стажування за підтримки CCAMLR.

Комісію зі збереження морських живих ресурсів Антарктики було створено у 1982 році задля збереження морських організмів Антарктики та забезпечення їх раціонального використання. До складу Комісії входять 24 країни-члени і окремо Європейський Союз. Секретаріат Комісії розташований у м.Хобарт на острові Тасманія (Австралія).

Україна приєдналася до CCAMLR 4 лютого 1994 року, оскільки антарктичні моря мають стратегічне значення для розвитку рибальського океанічного флоту України, зокрема промислу цінних видів морських біоресурсів – риб роду іклачів та антарктичного криля. Окрім того, українські науковці забезпечують реалізацію науково-дослідних програм CCAMLR та активно беруть участь у міжнародній системі наукового спостереження на українських суднах та суднах інших держав-членів.

Як ми повідомляли, в жовтні 2018 р. українська делегація у складі фахівців НАНЦ, Інституту рибного господарства та екології моря (ІРЕМ) та представників українських рибопромислових компаній взяла участь у роботі чергової наради CCAMLR.

А з 20 листопада до 24 грудня 2018 р. Національний Антарктичний Науковий Центр (НАНЦ) та Український науковий центр екології моря (УкрНЦЕМ) здійснили спільну океанографічну експедицію в Атлантичному секторі Південного океану (район 48 статистичної звітності Комісії з морських живих ресурсів Антарктики (CCAMLR)) на риболовно-крилевому траулері «Море Содружества».

Related posts

Leave a Comment