Станція «Зонд Айнштайна» досягла наукової орбіти

Китайсько-європейська станція «Зонд Айнштайна» успішно долетіла на свою наукову орбіту над Землею. Її запустили 9 січня цього року на китайській ракеті-носії «Великий похід», щоб вивчати світіння неба у рентгенівському діапазоні. Про це інформує сайт Nauka.ua з посиланням на видання Sky&Telescope.

Станція під час запуску. Xinhua

Станція під час запуску. Xinhua

Що має побачити у космосі станція?

«Зонд Айнштайна» є спільним проєктом Китайської академії наук, Європейської космічної агенції та Інституту позаземної фізики імені Макса Планка. Наукові інституції розмістили на станції два рентгенівські телескопи: ширококутний WXT та високочутливий FXT.

Разом вони мають виявляти випромінювання у рентгенівському діапазоні й визначати його джерела, зокрема нейтронні зорі, колапс масивних світил, а також чорні діри, що поглинають зірки. Для цього «Зонд Айнштайна» кожні 96 хвилин фотографуватиме небесну сферу, облітаючи за цей час Землю тричі.

Поки планується, що станція пропрацює на відстані 600 кілометрів від Землі три роки, але її місію можуть подовжити ще на два, якщо всі інструменти працюватимуть справно.


Читайте також:

Гігантський український радіотелескоп (ГУРТ) відновлюється 

Навколо Південного полюса з’явиться мережа зі 100 телескопів для роботи протягом полярної ночі 

Телескоп «Евклід» у викривленому Всесвіті

Найпотужніший у світі телескоп досяг місця для спостережень 

Закінчення місії NEOWISE 

 

Related posts

Leave a Comment