Компанія Elsevier, яка є одним із найбільших видавців наукової літератури у світі, продовжує надавати підтримку українській науковій спільноті. Про це повідомляє сайт МОН.
Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці Elsevier створили електронний ресурсний центр, за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися й отримати доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії – реферативної, бібліографічної бази даних Scopus, повнотекстової бази ScienceDirect, модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці Researcher Discovery, навчальної платформи Researcher Academy та програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією Mendeley.
Також компанією Elsevier скасовано плату за опублікування статей (APCs) українськими авторами у журналах відкритого доступу (Gold Open Access Journals). У разі виникнення запитань щодо цього потрібно звертатися листом на електронну адресу agreementactivation@elsevier.com.
Зазначимо, що на початку серпня українським вченим, які раніше через Державну науково-технічну бібліотеку України отримали доступ до бази даних Scopus, надійшли електронні листи від Elsevier з детальною інформацією про можливості використання ресурсів компанії та персональним реєстраційним ідентифікатором (registration ID) і паролем для отримання доступу. Якщо такий лист не надійшов на пошту, для отримання реєстраційних даних необхідно заповнити форму, після чого відповідна інформація надійде на зазначену електронну пошту. Фахівці компанії підготували покрокову інструкцію щодо налаштування доступу.
Доступ до бази даних Scopus продовжують надавати в межах приєднання установ через Державну науково-технічну бібліотеку України. Окрім того, компанія надає доступ до низки медичних ресурсів Elsevier для вчених та лікарів – ClinicalKey, Complete Anatomy, Osmosis.