Лише три птахи долітають до Південного полюса. Це південнополярний поморник (скуа), а також два види буревісників – антарктичний та сніговий.
Саме останній птах вважається найпівденнішим у світі, адже він не лише залітає вглиб континенту, а й гніздує там, розповідає сторінка НАНЦ на фб. Снігові буревісники можуть влаштовувати гнізда на відстані до 200 км від узбережжя та на висотах до 3 тис. метрів. Зокрема, вони оселяються на нунатаках – скелях, що виступають над поверхнею льодовика. Часто обирають прогріті сонечком заглибини чи невеликі печери.
Ще одна цікава особливість цього “рекордсмена” – він суцільно білий, а чорні в нього тільки очі та дзьоб. Довжина птаха – близько 40 см, а вага – до пів кілограма.
Хоч деякі колонії й мешкають далеко на континенті, однак життя снігових буревісників нерозривно пов’язане з морськими акваторіями, де вони харчуються. А їхнє меню складають криль, кальмари, молюски та дрібна риба. Однак, на відміну від бакланів, буревісники за їжею не пірнають, а дістають її з поверхні води чи криги.
Інколи поїсти сніговим буревісникам допомагають кити: коли ці велетні пірнають, від них утворюється вир, на поверхню якого виноситься багато крилю. Саме ним і ласують птахи.
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція, снігові буревісники не гніздують, тож влітку побачити їх тут майже неможливо (вони дуже прив’язані до створених гнізд і не змінюють їхні місця). А от взимку, коли ці птахи кочують у пошуках їжі, якраз можна спостерігати їхній граційний політ над станцією “Академік Вернадський”.
Саме такі польоти й зафіксував на фото біолог 27-ї УАЕ Сергій Глотов.
Читайте також: