Спорядження для військових

Традиційно аутдор сприймається як активний відпочинок на природі, відповідно, спорядження та одяг розробляються під різні умови, в які доводиться потрапляти під час перебування за межами населених пунктів. Втім, після початку масштабного вторгнення Росії виявилося, що значна кількість речей, розроблених для аутдору, може стати в нагоді військовим. А враховуючи, що потреба у спорядженні дуже велика і спеціалізовані магазини не завжди встигають за попитом, давайте спробуємо розібратися, що з того, що може запропонувати аутдор, може бути корисним для військових. Про це у статті проекту Gorgany PRO.

Відразу варто зазначити, що потреби кожного окремого підрозділу можуть різнитися, тому такий перелік слід розглядати як загальний, який може варіюватися в залежності від обставин.

Рюкзаки

Серед виключно військових моделей можна виділити рюкзаки польського бренду Camo та модель Tactic 38 Lazer Cordura від житомирян з Travel Extreme вони покривають невеликі літражі на 25-30 л.

Для військових адаптували свій рюкзак Osh розробники Fram, також часто під запит потрапляють звичайні трекінгові рюкзаки великого літражу, зокрема, найбільш популярним є Osprey Kastrel 68 цей рюкзак підходить і своєю зносостійкістю, і навністю зонування, швидким доступом до різних відділень у ньому.

Osprey Kestrel 68
Osprey Kestrel 68

До речі, відразу додам важливу деталь, у фізичних магазинах Gorgany є чимало речей, які не представлені у інтернет магазині, тому якщо маєте змогу завітати у магазин Gorgany варто скористатися нагодою. Так в окремих магазинах, час від часу, з’являються тактичні рюкзаки, на зразок, Kelty Redwing 44.

Спальні мішки

Як вибрати спальник?

Наразі актуальною моделлю є новинка від Turbat – Glory, та розпродаються залишки ще одного бестселера – Turbat Victory. Однак вже зараз зростає запит на спальники у теплішому діапазоні: на трисезонні, і на зимові спальникиЗ чим це пов’язано? При ночівлях поблизу водойм, або у окопах значно більша вологість, а нагадаю, що температурні режими, зазвичай, розраховуються для умовних “кімнатних умов”, тому якщо шукаєте спальник для подібних умов то можете сміливо віднімати кілька градусів від температури комфорту при виборі спальника.

Спальник Turbat Glory
Спальник Turbat Glory

До речі, спальники тільки частково відповідають за збереження тепла, друга складова – килимок, якщо в нього недостатнє r-value, то змерзнути можна, навіть, у теплому спальнику.

Килимки 

Як вибрати килимок для походів?

Зазвичай, військові частіше вибирають пінні килимки, вони використовуються як розхідники, однак в них є дві особливості про які слід знати відразу, в більшості випадків, їхній коефіціент теплоізоляції коливається в межах від 1 до 2 тому вони погано ізолюватимуть при температурах нижче нуля. Цю проблему можна вирішити або двома “пінками”, замість однієї, або самонадувним килимком, який має кращий рівень теплоізоляції до того ж завдяки своєму наповнювачу додатково амортизує та дозволяє краще виспатися.

Польова кухня

Швидка та автономна кухня, яку можна розгорнути будь-де, цю перевагу вже давно оцінили як мандрівники, так і військові. При цьому варіантів у вас безліч: це можуть бути класичні пальники, які працюють від газу, мультипаливні пальники (вони ще більш універсальні, однак потребують обслуговування), пічки, які працюють на щепках, або ж спиртові пальники.

Інтегрована система їжі Fire Maple X2
Інтегрована система їжі Fire Maple X2

Якщо ви не хочете морочитися, і вам потрібне швидке рішення, яке забезпечить вас окропом в будь-якій точці, варто звернути увагу на інтегровані системи. Вони мало підходять для готування, однак з завданням закип’ятити чаю або ж залити сублімати або “сушку” гарячою водою цілком справляються.

Посуд для походів: як вибрати?

Ємності для води: як вибрати?

Окрема категорія похідний посуд, у цьому розділі корисним може бути все: як безліч варіантів укомплектування своєї польової кухні, так і варіанти приладдя для їжі. Для зберігання та перенесення води є чимало спеціалізованих ємностей від каністр до відер, які при потребі можуть дуже компактно складатися.

Раз ми вже згадали про їжу, тут є чимало позицій, які можуть використовуватися воєнними. Найперше сублімати, вони першопочатково розроблялися для астронавтів, у аутдорі активно використовуються, в першу чергу, альпіністами. Їх головна перевага полягає в тому, що завдяки технології сублімування смак зберігається майже повністю, однак через складність та енергозатратність подібної технології приготування сублімати є радше способом урізноманітнити раціон, ніж варіантом перекусу на щодень.

Втім існує альтернатива, так звана “сушка”, такі страви ще інколи помилково називають субліматами, однак тут використана технологія замінник. Мінусом подібного підходу є значне відставання від субліматів за смаковими властивостями, однак завдяки простоті приготування подібні страви коштують вдвічі, а то і в втричі дешевше, що робить їх дуже конкурентними на ринку. В обох випадках основна перевага такої їжі це швидкість приготування. Все що потрібно це залити таку страву окропом, і за 5-10 хвилин вона вже готова до споживання.

Окрема категорія їжі, яка підходить під військові запити MRE («Meal, Ready-to-Eat»), всі страви тут не потребують додаткових маніпуляцій при приготувані тому зручні коли потрібна максимальна автономність. Також у нагоді можуть стати енергетичні батончики це швидкі вуглеводні за умови відсутності альтернативних варіантів.

Аксесуари

Серед аксесуарів найбільший запит на плащі пончо, найчастіше військові звертають увагу на модель – Wafo Fussen.

Плащ пончо Wafo Fussen

Серед туристичних налобних ліхтариків є чималий перелік моделей зі звичайним та червоним діодом, які можуть використовуватися для військових завдань, зокрема, однією з таких моделей є Petzl Tactikka.

Компас Trekmates Explorer Compass
Компас Trekmates Explorer Compass

В той час як у аутдор сфері компаси дедалі більше витісняються електронними мапами на мобільних, натомість військові надають перевагу цьому надійному інструменту, щоб визначити своє місцеположення відносно сторін світу. В умовах недостачі чистої проточної води варіантом вирішення проблеми будуть фільтри та засоби для очистки води.

При тривалому перебуванні у місцях з великою кількістю комарів та інших комах можуть знадобитися репеленти. А для того, щоб мати змогу підтримувати гігієну можуть пригодитися переносні душі від Sea to Summit, вони також чудово слугують як міхи для води.

Гермомішок Trekmates Dry Map Case Set
Гермомішок Trekmates Dry Map Case Set

Якщо говорити про водозахист речей та одягу, то тут найкращим рішенням будуть гермомішки або водозахисні чохли для документів та електроніки. Також при ночівлі в польових умовах можуть стати у нагоді бівачні мішки.

До речі, не всі моделі мультитулів, ножів, лопат та інших аксесуарів, на даний момент, представлені на сайті, тому якщо вам потрібні саме ці позиції можна дізнатися про наявність у магазинах Gorgany вашого міста.

Одяг 

Зараз дедалі частіше зустрічається запит на утеплений одяг для військових, що цілком логічно, перші холоди, зазвичай, приходять десь у середині вересня і як відомо “зима близько”. Про те, чому виникає відчуття замерзання та тришарову концепцію одягу ми вже писали, тут при потребі ви можете освіжити свої теоретичні знання:

Тришарова концепція одягу

Філософія тепла: як якісно та ефективно утеплитися?

Якщо ви плануєте вирішити проблему замерзання найперше слід звернути увагу на фліси, один з найпростіших у догляді та найпрактичніших утеплювачів. Прикладом, тут може бути Turbat Volia або Turbat Peak.

Turbat Peak
Фліс Turbat Peak з Polartec Thermal Pro

Також одним із проміжних шарів одягу особливо за умов, тривалого статичного перебування на холоді може бути пуховий светр, це один з найкращих утеплювачів з точки зору ваги до теплоізоляції.

Термобілизна: як вибрати?

Не менш важливою складовою комфортної терморегуляції є термобілизна. Якщо на літо найкращим вибором є моделі з тонкої синтетики, то з настанням холодів слід придивлятися до товстої більш щільної синтетики або до моделей з вмістом вовни меріно. Так само важливим елементом утеплення є вовняні термошкарпетки, в цьому плані найбільш перевіреними роками використання зимою та у міжсезоння є Lasting WSM та Lasting WHI.

Взуття

Взуття в аутдорі розробляється для проходження довгих дистанцій з наплічниками, тому у осінньо-зимовий період варто звернути увагу на шкіряне взуття від італійського бренду Zamberlan, яке має необхідний запас міцності та захисту від вологи. Також для військових потреб можуть слугувати легкі хайкінгові моделі, на зразок, Salewa Alp Trainer це полегшена модель розроблена спеціально для комфортного руху, яка має необхідний рівень водозахисту завдяки мембрані від Gore-Tex.

Черевики Zamberlan New Trail Lite
Черевики Zamberlan New Trail Lite

Серед кросівок варто звернути увагу на моделі Zamberlan Free Blast GTX та Zamberlan Yeren Low GTX.

 

Zamberlan Free Blast GTX
Zamberlan Free Blast GTX

Таким чином у Gorgany є чимало моделей, які можуть стати у нагоді військовим для організації побуту та підбору одягу та спорядження для особистих потреб. Варто слідкувати за оновленнями, адже дуже часто у фізичних магазинах з’являються чимало практичних речей, які можуть використовуватися для вйськових потреб.

Джерело: Gorgany PRO

Related posts

Leave a Comment