Куди взимку мігрують антарктичні тварини?

Зрозуміло, єдиної відповіді на запитання заголовка не існує, адже це залежить від кожного окремого виду. Сторінка НАНЦ у фб розповідає про кілька з тих видів, які частину року мешкають на станції «Академік Вернадський».

Субантарктичні пінгвіни. Взимку відпливають у північніші води Субантарктики, адже все, чого потребують ці ідеально пристосовані до життя в морі тварини, – вільної від льоду води для полювання на криль. Але останнім часом, у зв’язку з м’якими зимами, їхня мандрівка не дуже далека – ці красені тримаються в районі архіпелагу Вільгельма на островах, розташованих десь за 20 км від української антарктичної станції.


Полярний крячок. Дістається найдалі з усіх – аж в Арктику! Цей птах двічі на рік мігрує між протилежними регіонами Землі: коли в Антарктиці зима, він проводить літо в Арктиці, а коли в північну півкулю приходить осінь, то він летить в Антарктику, де в цей час весна. І так за рік полярний крячок може подолати до 90 тис. км.


Горбаті кити. Вони теж залишають Антарктику на зиму, пливуть у тропічні води Південної півкулі, де розмножуються. У цей час їх можна зустріти біля південних, західних та східних берегів Австралії, Південної Америки, Африки. В середині антарктичного літа ці велети повертаються до крижаного континенту, щоб ласувати крилем.


Тюлені Ведделла. Зазвичай тримаються у водах Антарктики цілий рік і гарно пристосовані до орієнтування під кригою навіть у зимовій темряві. Навесні самиці цих тюленів збираються в околицях української станції. Саме тут народжуються маленькі “ведделлята”, першим з яких полярники традиційно дають імена.


Тюлені-крабоїди. Навесні та влітку живуть поблизу антарктичного узбережжя, де їдять криль і катаються на крижинах. Восени мігрують північніше, інколи навіть досягають південного узбережжя Бразилії, Південної Африки, Австралії та Нової Зеландії.


Південні морські котики. У район розташування української станції вони починають прибувати наприкінці антарктичного літа, щоб відпочити на островах з рівними кам’янистими ділянками або галечниковими пляжами. Взимку здебільшого мігрують до островів Субантарктики, де навесні розмножуються.


Сивка біла. Кочівник Антарктики, який змінює своє розташування залежно від наявності харчових ресурсів. Останніми роками весь час тримається в районі станції і допитливо заглядає у вікна полярників.

Фото: Сергій Глотов, Оксана Савенко, Андрій Зотов, Євген Прокопчук, Олександр Книжатко.


Читайте також: 

Фауна району Аргентинських островів

Related posts

Leave a Comment