Таким Юпітер ще не бачили

У липні цього року телескоп “Джеймс Вебб” (JWST) зробив кілька знімків найбільшої планети Сонячної системи, і з них склали загальне зображення, повідомляє ВВС Україна. На знімках – полярні сяйва, гігантські урагани, кільця що оточують Юпітер та його супутники, і все це в таких деталях, які астрономи назвали неймовірними.

“Джеймс Вебб” спостерігає за Всесвітом у невидимому для людського ока інфрачервоному спектрі, й отримані зображення потім штучно забарвлюють за допомогою трьох різних фільтрів у кольори, знайомі нашому оку.

Синім кольором позначена найкоротша інфрачервона хвиля, що показує найгарячіші зони планети. Полярні сяйва й висотні тумани виділені червоним кольором. На знімку чітко видно різницю температур.

Зеленим і жовтим кольором позначені товсті прошарки хмар й зони туманів, а Велика червона пляма – найбільший атмосферний вихор в Сонячній системі, що здатен поглинути Землю, – виглядає білим через відбите сонячне світло.

Крім того, на знімку видно не лише сам Юпітер, а й дифракційний сплеск від вулканічного супутника Іо, систему кілець цієї планети, а також його супутники – Амальтею та Андрастею. Крапки навколо Юпітера на знімку – це далекі галактики, які також захопив знімок.

“Ми ніколи не бачили Юпітер таким. Це просто неймовірно”, – прокоментувала планетарний астроном Імке де Патер з Каліфорнійського університету, що відіграла ключову роль у проєкті. – Ми навіть не очікували, якщо чесно, що це буде настільки добре”.

Телескоп вартістю 10 мільярдів доларів – це міжнародна місія під керівництвом американського космічного агентства НАСА, спільна з його партнерами з Європейського та Канадського космічних агентств.

“Джеймс Вебб” запустили у грудні 2021 року, і зараз телескоп перебуває на відстані понад півтора мільйона кілометрів від Землі. Він може вловити світло, що почало рухатися у бік нашої планети 13 мільярдів років тому, невдовзі після Великого вибуху.

Вчені очікують, що “Джеймс Вебб” стане наступником відомого телескопа “Габбл” і буде головною рушійною силою наукових відкриттів щонайменше у найближчі 20 років.


Читайте також:

Найпотужніший у світі телескоп досяг місця для спостережень 

Related posts

Leave a Comment