Творчий всесвіт ветеранів

Богдана Костюк

Кожна людина – це космос, у ньому вирують емоції та пристрасті, він постійно досліджує себе і сусідні космоси. А якщо ця людина-космос пройшла випробування війною, – у ній ніби вибухає нова енергія, і багато в чому від суспільства залежить в яке русло ця енергія буде скерована.

Дехто з ветеранів (і їх щороку все більше) використовують цю енергію на творчість: ті, хто бачили кров, смерть, у кого на руках останній подих випускали побратими – малюють прекрасні ікони, пейзажі і натюрморти, просто іноді замість полотна використовують гільзи та ящики з-під снарядів…

11-24 жовтня на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника працює виставка мистецьких робіт ветеранів бойових дій та волонтерів «Доля й слава України у кожному з нас». Серед організаторів виставки – Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Волонтерське об’єднання «Світле майбутнє» та Благодійна платформа майстрів «Крамничка добра».

Виставка вражає різноманітністю та різноплановістю: на ній представлені близько двох сотень робіт, серед іншого – ікони, намальовані на гільзах та вишиті бісером, живопис на ящиках з-під снарядів, портрети загиблих оборонців України, виконані з кольорового скла та інші роботи. Офіційно виставка приурочена до Дня захисника України, але мені видалось, що просто у ветеранів і волонтерів з’явилась потреба довести: людина залишається людиною навіть за жорстоких умов війни; людський талант може проявити себе у несподіваний час.

До речі, працівники заповідника після офіційного відкриття виставки провели екскурсію для авторів представлених робіт та їхніх родин, і готові підтримувати творчі ініціативи оборонців України і ветеранів надалі.

Related posts

Leave a Comment