У болгарських полярників на о. Лівінгстон

Повертаючись додому, випала можливість побувати на болгарській полярній базі святого Климента Орхидського, що знаходиться на острові Лівінгстон архіпелагу Південних Шетландських островів, розповідає Віталій Камінський.

Можливість випала завдяки тому, що на кораблі був вантаж, який корабель повинен був доставити на болгарську базу і завдяки тому, що науковці попросили взяти деякі зразки рослинності для проведення дослідів.

Історія болгарської полярної бази почалася ще в 1987-1988 рр., під час першої антарктичної експедиції, коли на острові Лівінгстон були встановлені два невеликих будиночки, і саме з них бере початок болгарська присутність на крижаному континенті.

Зустріли нас гостинно, провели екскурсію, розповіли що на базі починається велике будівництво нової сучасної лабораторії, що Болгарія для полярників придбала корабель і в наступному сезоні експедиція вирушить на станцію на власному кораблі, запросили на чай і пригощали смаколиками, зробили групове фото та всією командою провели нас на човен.

Джерело: фб-сторінка Віталія Камінського


Читайте також:

На болгарській полярній базі святого Климента Охридського починається будівництво нової лабораторії

Related posts

Leave a Comment