У Східній Антарктиді зафіксували тепловий рекорд

Сьогодні відзначають Всесвітній день метеорології. В цей день маємо згадати метеорологів, які працюють у складних полярних умовах, зокрема – в Антарктиді.

Днями на італійсько-французькій дослідницькій станції “Конкордія” у Східній Антарктиді зафіксували абсолютний температурний рекорд. Температура повітря 18 березня тут становила -12,2°C, хоча зазвичай у цей час середня температура коливається від -40 до -50 градусів. Про це повідомив у Twitter французький метеоролог Гаетан Ейме (Gaétan Heymes).

«Нині на Східно-антарктичному плато температурна аномалія досягає +30 – +35°C. Concordia в Dome C встановила новий абсолютний рекорд високої температури за всі місяці спостережень: -12,2°C проти -13,7°C 17 грудня 2016 року. Спостереження ведуться з 2005 року», – пише дослідник.

«Конкордія» – французько-італійська антарктична станція, розташована на Східно-антарктичному плато на куполі Dome C на висоті 3280 метрів над рівнем моря,  на відстані 1100 кілометрів від Південного полюса. Її було відкрито у 2005 році.

Надзвичайно суворі умови в околицях «Конкордії» задовольняють вимоги Європейського космічного агентства, оскільки вони максимально наближені до умов, у яких перебуватимуть астронавти під час довгих космічних польотів.

 

Related posts

Leave a Comment