Учасники 28-ї УАЕ пройшли тренінг перед роботою на антарктичній станції

Попри повномасштабну війну, Національний антарктичний науковий центр готує перезмінку річних експедицій на станції «Академік Вернадський». 17 лютого 2023 року завершився тижневий тренінг для майбутніх учасників 28-ї Української антарктичної експедиції. Вони мають замінити на станції колег з 27-ї УАЕ, які працюють там уже майже рік, повідомляє сайт НАНЦ.

«Нам дуже важливо навіть під час війни не припиняти дослідження на нашій єдиній полярній станції, адже вони мають значення для всієї світової науки. Ми маємо одні з найдавніших в Антарктиці ряди спостережень, і повинні продовжувати цю роботу за будь-який умов, бо це внесок України до глобальної науки про Землю. Зараз на “Вернадському” закінчується річна місія 27-ї УАЕ, і ми робимо все можливе, щоб навесні її учасники повернулися додому, а нову цілорічну вахту підхопила 28-ма УАЕ», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

У зборах і злагодженні взяли участь кандидати двох складів експедиції: основного та запасного. Зазвичай в команду зимівників входять учені (біологи, геофізики, метеорологи), лікар, кухар, системний адміністратор, системний механік та дизеліст.

Цьогоріч замість традиційної тренінгової бази Радіоастрономічного інституту НАНУ в с. Мартове неподалік Харкова, яку пошкодили російські загарбники, збори відбулися в Києві, на базі Національного еколого-натуралістичного центру. Захід організував та провів досвідчений геофізик-зимівник, керівник 15-ї УАЕ, доктор фізико-математичних наук Андрій Залізовський.

Програма тренінгу мала як теоретичну частину – про історію станції, правові аспекти перебування в Антарктиці, лекції за професійними напрямами, так і практичні заняття та обмін досвідом з нинішніми учасниками УАЕ. Життя команди під час зборів було влаштовано наближено до життя експедиції.

За підсумками тренінгу буде сформовано остаточний склад учасників основної команди 28-ї УАЕ. Вирушити в Антарктиду експедиція має в березені цього року.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Михайло Набокін.

Related posts

Leave a Comment