Учені знайшли під лісами Амазонії невідомі древні поселення

Dominic Cram/Getty Images


Учені з Національного інституту космічних досліджень Бразилії вивчили ліси Амазонії за допомогою лідара. В результаті їм вдалося знайти тисячі структур, які були створені людиною і ховаються в цих чагарниках, повідомляє ZN.UA з посиланням на Science Alert.

«Ми виявили укріплене поселення на півдні Амазонії, оборонні та церемоніальні об’єкти на південному заході Амазонії, короновані гори та мегалітичні споруди на Гвіанському щиті, а також річкові об’єкти у заплавах центральної Амазонії», — заявили вчені.

Ознаки існування міста на півдні Амазонії знайшли у регіоні, який, як вважається, у минулому був домом для десятків тисяч людей. При цьому поселення були з’єднані мережею доріг, яка може конкурувати з існуючими в класичній Європі.

На південному заході знайшли загадкові геометричні конструкції, які розташовувалися далеко від помітних доріг.

Грунтуючись на цих знахідках, вчені припускають, що під лісами Амазонії можуть ховатися від 10 до 24 тисяч будов. Тобто, ще близько 90% історії життя людства у цьому регіоні тільки належить відкрити.

І сліди стародавньої процвітаючої спільноти тут можуть ховатися в самих зарослях лісу. Вчені проаналізували поширеність та чисельність 79 видів одомашнених дерев на майже 1700 ділянках лісу, включаючи низку ділянок, близьких до відкритих земляних валів.

Трохи більше половини цих видів зустрічалися біля місць життя людини в минулому, а чверть була представлена в менших кількостях, ніж очікувалося. Загалом поява чи чисельність 53 із 79 видів якимось чином пов’язані з минулим поширенням людини.

Багато з цих видів мали множинне застосування, у тому числі для вирощування фруктів і горіхів. Вчені вважають, що вони можуть бути залишками ретельно доглянутих культурних насаджень, позбавлених бур’янів. На думку дослідників, у минулому Амазонія могла бути схожою на неструктурований сад.

Минулого року вчені за допомогою лазерного сканування змогли виявити 11 раніше невідомих поселень, що ховаються під джунглями Амазонки. У поселеннях було знайдено піраміди та розвинену систему водних шляхів.


Читайте також:

Ліси Амазонки на 38% зруйновано людьми

Довгий континент – Південна Америка 

Стародавні дерева розповіли, як зникла древня цивілізація

Related posts

Leave a Comment