Дуже тонкий морський лід на передньому плані – це тип морського льоду під назвою “нілас”, який утворюється за дуже слабкого вітру. Фото: DR ROBBIE MALLET
2023 року зимова площа морського льоду в Антарктиці побила рекордний мінімум, встановлений 1986 року, відразу на мільйон квадратних кілометрів, передає Радіо Свобода.
У вересні морські льоди Антарктиди досягають максимальної площі – в середньому 18,71 мільйона квадратних кілометрів. 10 вересня цього року площа морського льоду досягла 16,96 мільйона квадратних кілометрів, після чого почала знижуватися, випливає з інфографіки Національного центру даних США зі снігу та льоду.
Дослідники попереджають, що це може мати катастрофічні наслідки для таких тварин, як пінгвіни, які розмножуються і вирощують дитинчат на морському льоду, а також прискорює глобальне потепління, зменшуючи кількість сонячного світла, яке відбивається білим льодом назад у космос.
Поверхня льоду на поверхні Антарктичного океану, наразі становить менше 17 мільйонів квадратних кілометрів, що на 1,5 мільйона квадратних кілометрів менше середнього показника за вересень і значно нижча від рекордно низьких значень минулої зими, передає Укрінформ з посиланням на BBC.

Таким чином площа зниклого льодового покриву приблизно у п’ять разів більша за Британські острови.

Вчені все ще намагаються визначити фактори, які призвели до цьогорічного низького рівня морського льоду, проте вивчення тенденцій в Антарктиді історично було складним завданням.

За рік, впродовж якого було встановлено кілька нових глобальних рекордів спеки та температури океану, деякі вчені наполягають, що варто звернути увагу на низький рівень морського льоду.
Коли все більше зникає морського льоду, то він оголює темні ділянки океану, які поглинають сонячне світло, а не відбивають. Тобто теплова енергія потрапляє у воду, що спричиняє ще активніше танення льоду.
З 1990-х років втрата наземного льоду в Антарктиді спричинила підвищення рівня моря на 7,2 мм, зазначається у дописі.
«Навіть помірне підвищення рівня моря може призвести до небезпечно високих штормових хвиль, які можуть знищити прибережні громади. Якщо значна кількість наземного льоду почне танути, наслідки будуть катастрофічними для мільйонів людей у всьому світі», – йдеться у матеріалі.
Читайте також:
На станції “Академік Вернадський” зафіксували найвищу липневу температуру за всі роки спостережень
Наслідки зміни клімату в Антарктиді непередбачувані
Вчені-полярники закликають до термінових дій з огляду на швидкі зміни в Арктиці та Антарктиці