Україна та ПАР спільно досліджуватимуть Антарктику

Науковці Південно-Африканської Республіки зацікавлені в тому, щоб проводити спільні дослідження Антарктики та Південного океану разом з українськими вченими, зокрема, з використанням придбаного науково-дослідного криголама.

Як повідомляє сайт МОН, про це йшлося на зустрічі першого заступника Міністра освіти і науки України Андрія Вітренка з Надзвичайним і Повноважним Послом Південно-Африканської Республіки (ПАР) паном Андре Йоганнесом Гроеневальдом, яка відбулася 5 жовтня в Києві.

«Сьогодні двостороння співпраця між Україною та Південно-Африканською Республікою у сфері науково-технічного співробітництва ґрунтується на положеннях Угоди між Урядом України та Урядом ПАР про співробітництво у сфері науки і технологій. Для розширення можливостей щодо наукового потенціалу обох країн Україна готова обмінюватися та проводити спільні наукові дослідження у необхідних для обох сторін напрямах», – зазначив Андрій Вітренко.

Серед можливих напрямів співпраці пан Посол висловив зацікавленість у проведенні спільних досліджень науковцями України та ПАР в Антарктиці, зокрема, з використанням можливостей нового українського науково-дослідного криголама.

Андрій Вітренко відзначив, що це питання є актуальним і для України, адже придбання спеціалізованого океанографічного судна відкриває для нас багато перспектив. Одна з них – створення міжнародних наукових та логістичних консорціумів для дослідження Антарктиди та Південного океану.

На зустрічі були також обговорені інші важливі питання науково-технічної співпраці між країнами та визначені пріоритетні завдання для продовження ефективного діалогу.

Довідка

Південно-Африканська Республіка – одна з перших держав-підписантів Договору про Антарктику 1959 року і наразі єдина африканська держава, що має розвинену національну програму досліджень в Антарктиці. Південноафриканська наукова станція SANAE IV, що знаходиться в Східній Антарктиці на Землі Королеви Мод, розрахована на одночасну роботу до 80 вчених протягом літнього сезону і є важливою лабораторією для  спостереження за природними явищами, що відбуваються в космосі, атмосфері та електромагнітному полі Землі, а також у її земній корі.

 

Related posts

Leave a Comment