В Антарктиді зафіксували рекордно холодну зиму

Метеорологи антарктичної станції “Amundsen-Scott” повідомили, що зима на Південному полюсі в цьому році стала найбільш суворою за всю історію спостережень, повідомляє Кореспондент. За інформацією видання The Watchers, з квітня по вересень тут були зафіксовані рекордно низькі температури, які, в середньому, становили -61,1°C. Попередній рекорд -60,6°C був встановлений у 1976 році.

Середня температура на полярній станції була на 2,5 градуси нижчою, ніж аналогічні показники за останні 30 років. За словами метеоролога Метью Лаззара з Університету Вісконсіна, цієї зими на станції кілька разів спостерігали температуру -73,3°C.

А 30 вересня цього року російська станція “Восток” повідомила про температуру -79,3°C. Світовий рекорд -89,2°C зареєстрували на станції “Восток” 21 липня 1983 року.

Кліматологи відзначають тенденцію похолодання, яка домінує у Східній та Західній Антарктиді, тоді як на Антарктичному півострові, де розташована українська станція “Академік Вернадський”, існує тенденція до потепління, за винятком літнього періоду в Південній півкулі.

Джерела: The Watchers, Кореспондент, NoTricksZone.

Related posts

Leave a Comment