Українські полярники на шляху додому

Полярники 24-ї Української антарктичної експедиції разом із сезонним літнім загоном 25-ї УАЕ попри шторми та карантинні обмеження долають шлях в 15 тисяч кілометрів зі станції «Академік Вернадський» додому.

2 травня після перетину найбільш штормового місця планети – протоки Дрейка експедиція нарешті прибула до порту Пунта–Аренас у Республіці Чилі, інформує фб-сторінка НАНЦ.

Океан позаду, попереду – переліт через Південну Америку, Атлантику та Європу, через закриті кордони та безлюдні аеропорти.

Зусиллями дипломатів Постійного представництва України в Чилі команді українських полярників вдалося уникнути двотижневого карантину, адже в Антарктиді, з якої вони вирушили, наразі не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Це означає, що вони можуть вже скоро продовжити свою мандрівку додому.

Наразі Національний антарктичний науковий центр опрацьовує ряд варіантів мандрівки з Південної Америки до Західної Європи, де наші полярники змогли б скористатись одним з евакуаційних рейсів до України, які нещодавно анонсував уряд.

Related posts

Leave a Comment