Українські вчені поповнили міжнародний реєстр горбатих китів

Завдяки українським дослідницям міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану збільшився майже в 15 разів, інформує сайт НАНЦ. Це відкриває нові можливості з вивчення популяцій цих тварин та шляхів їхньої міграції.

Досі в міжнародній китовій базі “HappyWhale” було лише 15 китів горбанів, ідентифікованих в акваторії Південних Оркнейських островів (вони знаходяться на північний схід від станції “Академік Вернадський”). Тепер завдяки роботі українських біологів там вже 211 особин з цього району.

Узимку минулого року вчені Національного антарктичного наукового центру Каріна Вишнякова та Юля Іванчикова понад 3 місяці працювали в експедиції у Південному океані на борту українського траулера “Море Содружества”. Серед їхніх завдань була фотоідентифікація китів: хвости цих тварин мають унікальний візерунок, немов відбитки пальців у людини. Тож дослідниці годинами стояли на палубі й вдивлялися у хвилі океану, щоб “ловити” на фото китові хвости. За час експедиції вони зібрали понад 300 унікальних світлин.

This slideshow requires JavaScript.

Після їхнього опрацювання вже в Україні було створено каталог з 275 ідентифікованих тварин. Ті фото, що були достатньої якості та не мали повторів, були завантажені в міжнародну китову базу “HappyWhale”. Загалом це 230 світлин. Більшість з них були саме з акваторії Південних Оркнейських островів, що дозволило збільшити реєстр горбанів з цього району майже в 15 разів.

“По суті в цьому регіоні Південного океану існувала “біла пляма” щодо ідентифікації китів. Нам вдалося зібрати достатню кількість даних, щоб цю “пляму” закрити”, – відзначили дослідниці.

Також важливо, що за цими даними вже є перші суттєві висновки. Виявилося, що близько десятка китів з акваторії Південних Оркнейських островів ще з 2006 року зустрічалися біля берегів Панами та Бразилії.

Фото: HappyWhale

Це дає абсолютно нові уявлення про шляхи міграції цих тварин, адже раніше існувала думка, що з Південного океану горбані не мігрують у такі “високі” води Атлантики.

Фото: Каріна Вишнякова та Юля Іванчикова.


Читайте також:

Бортовий щоденник серед криг. Зустрічі з китами

Бортовий щоденник серед криг. Місія: побачити, дослідити і зберегти китоподібних

Related posts

Leave a Comment