Українські вчені стали авторами розділу про суходільні екосистеми Антарктиди в «Енциклопедії світових біомів»

У червні 2020 року буде видана «Енциклопедія світових біомів» – тритомник, в якому зібрана інформація про всі екосистеми найвищого рангу (біоми) на планеті Земля. Авторами одного з розділів цієї енциклопедії – про суходільні екосистеми Антарктиди – стали Іван Парнікоза та Ірина Козерецька, вчені Національного антарктичного наукового центру. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

«Розділ про кожен з біомів писали найбільш знані фахівці, чиї дослідження є незаперечно авторитетними. Ми пишаємося, що з усієї світової наукової спільноти саме вченим НАНЦ видавці довірили опис антарктичних суходільних біомів. Саме їхня стаття надалі буде першоджерелом інформації, з якого починатимуть свої пошуки полярні екологи з будь-якої країни. І це є найкращим визнанням того, що наша наука не «пасе задніх», а на рівних бере участь у глобальному процесі пізнання природи нашої планети», – пояснив директор НАНЦ Євген Дикий.

«Енциклопедію світових біомів» підготувало всесвітньо відоме наукове видавництво «Elsevier».

Зі статтею вчених – Івани Парнікози та Ірини Козерецької – «Антарктичні наземні біоми: найбідніші, найекстремальніші та найчутливіші на Планеті» можна ознайомитись за цим посиланням.

Довідково: Біоми – це екосистеми найвищого рангу, які представляють собою одночасно і цілий клас ландшафтів, і цілий сталий набір функціональних зв’язків між тваринами та рослинами (хоч види, які їх складають, можуть бути дуже різними). Прикладами біомів є, зокрема, тропічний ліс, тайга, тундра або коралові рифи.

 

Related posts

Leave a Comment