В музеї історії України відкрилось «Вікно до Антарктиди»

У Національному музеї історії України відкрилася виставка, присвячена 25 річниці передачі Великою Британією Україні антарктичної станції.

Експозиція має назву “Вікно до Антарктиди: до ювілею станції “Академік Вернадський” і розміщується на третьому поверсі музею, повідомляє фб-сторінка НАНЦ. Там можна побачити 25 постерів з історичними та сучасними фото станції, полярників та природи крижаного континенту. Наприклад, фото того, як над станцією підіймали український стяг 6 лютого 1996 року. На виставці представлені артефакти з перших українських антарктичних експедицій – наукові та побутові прилади, записник кліматологині 2-ї УАЕ Світлани Краковської тощо.

This slideshow requires JavaScript.

Під час відкриття виставки, що відбулося 13 лютого, директор НАНЦ Євген Дикий провів екскурсію для всіх гостей, а після цього учасники перших українських експедицій – Роман Братчик, Світлана Краковська, Володимир Бахмутов та Адрій Сидоровський – розказали про свою роботу та дослідження на станції.

This slideshow requires JavaScript.

Експозиція перебуватиме в Національному музеї історії України до 5 березня 2021 року. Адреса: Київ, вул. Володимирська, 2.

Також, як ми повідомляли, в Музеї науки  працює інтерактивна фотовиставка про Антарктиду та роботу наших полярників.

Фото: Вікторія Сідорова, Національний музей історії України, та Анна Торгоненко, НАНЦ.

 

Related posts

Leave a Comment