В Україні відзначають 25 річницю антарктичної станції «Академік Вернадський»

В кінці січня цього року Президент України підписав Указ № 31/2021 «Про відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський».

Згідно з документом, Кабінет Міністрів має розробити та затвердити план заходів із відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції. Зокрема, в лютому 2021 року мають бути проведені урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, вчених, учасників антарктичних експедицій усіх періодів, представників дипломатичного корпусу та громадськості. У першому півріччі 2021 року планується проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань дослідження Антарктики, перспективних напрямів наукової роботи з пошуку нових форм забезпечення протидії викликам і загрозам існуванню людства.

Окрім того, Міністерство закордонних справ має забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення 25-ї річниці заснування антарктичної станції «Академік Вернадський». МЗС інформуватиме міжнародну спільноту про внесок України у розвиток фундаментальних і прикладних наукових досліджень в Антарктиці, діяльність антарктичної станції «Академік Вернадський» та виконання нашою державою міжнародних зобов’язань відповідно до Договору про Антарктику.

Також передбачається створення інформаційно-просвітницьких проектів про історію заснування антарктичної станції «Академік Вернадський» та досягнення вітчизняних учених у проведенні наукових досліджень в Антарктиці.

Один з таких інформаційно-просвітницьких проектів запрацює 6 лютого в Музеї науки у Києві. Це буде інтерактивна фотовиставка, присвячена 25-річчю передачі Україні Великою Британією антарктичної станції “Академік Вернадський”.

Антарктична фотовиставка є спільним проєктом НАНЦ, Музею науки та Малої академії наук України.

На виставці буде представлено 20 великих фото про Антарктиду та роботу на крижаному континенті українських полярників; антарктичні артефакти; захопливі відео про природу Антарктиди; 3D-фотозону зі станцією “Академік Вернадський”. А на вході до Музею всіх зустрічатиме пінгвін.

Експозиція працюватиме в Музеї науки Малої академії наук України до 21 березня. Її можна буде подивитися на 2 поверсі біля сходів та в залі “Астрономія”.

This slideshow requires JavaScript.

Відблиск Антарктиди вже можна побачити у Київському зоопарку, повідомляє фб-сторінка НАНЦ. Відучора на великому екрані, що розташований біля входу в оновлений зоопарк, відвідувачі, а також усі, хто проходить-проїздить проспектом Перемоги, можуть переглянути відеоролик зі станції «Академік Вернадський».

Related posts

Leave a Comment