Вісім тижнів самотнього рейсу

Польські яхтсмени Ганна Ленєц-Копер (Hanna Leniec-Koper) та Маріуш Копер (Mariusz Koper) 19 травня завершили тривалий самотній рейс з Кейптауну до Гданська. Вони пройшли понад 8 тисяч морських миль. Рішення про рейс вони прийняли безпосередньо перед закриттям портів через пандемію коронавірусу. Про свою подорож вони розповіли телеканалу Polsat.

Коронавірус змінює плани

Ганна Ленєц-Копер та Маріуш Копер вирушили на вітрильній яхті „Katharsis II” зі столиці Південної Африки 26 березня.

Раніше вони здійснили довгу подорож до Антарктиди, звідки повернулися наприкінці лютого. Після експедиції вони причалили в Кейптауні, а в черговий рейс мали вийти наприкінці березня. Тим часом вони повернулися до Польщі, залишивши яхту під опікою знайомого. Однак незабаром спалахнула пандемія коронавірусу, і човен потрібно було якнайшвидше забрати.

14 березня вони прибули в аеропорт у Південній Африці, а через тиждень дізналися, що незабаром буде оголошено національний карантин. Порт також мав бути закритий. Вони вирішили вийти в Атлантичний океан перед тим, як його закриють, оскільки вирішили, що в морі їм буде безпечніше.

Після майже двох місяців плавання, не сходячи на берег і подолавши понад 8000 морських миль, пара дісталася до порту Гданська.

– Мушу визнати, що був трохи зворушений, коли ми дійшли до узбережжя нашої країни і побачили пляж, – розповів Маріуш Копер.

Добре підготовані 

Насправді вісім тижнів безперервного плавання не були найдовшим рейсом їхнього життя. Більше часу без зупинки – це була 103-денна подорож навколо Антарктиди.

– Тільки тоді ми це здійснили з восьмиособовим екіпажем, – зазначає капітан Копер. – У цьому ж випадку це було неможливо. Однак ми були готові до такої самодостатності на близько півроку, і в нас абсолютно не було потреби зупинятися, – каже він.

Двічі вони контактували з прикордонниками – на Кабо-Верде та біля узбережжя Ірландії. Прибулим дали зрозуміти, що їх не раді бачити.

Однак капітан Копер визнав, що останні тижні були для них важкими.

– Навесні в Північній Атлантиці бувають часті шторми, – розповів він. – Оскільки нас було лише двоє, ми мусили бути дуже обережними. Ми були втомилені, але ні разу не дійшло до ситуації, коли б ми відчували небезпеку. Ми довіряємо яхті, ми довіряємо один одному і нам вдалося.

Джерело: Polsat News

Фото: żeglarski.info


Довідка:

 „Katharsis II” – це океанічна яхта OYSTER72 довжиною 72 футів (22,15 метра), побудована у Великій Британії у 2009 році. Яхта довела свою морську майстерність на рейсах до найвіддаленіших куточків світу. Великою пристрастю яхтсменів цієї яхти є експедиції до полярних регіонів, за Північним та Південним полярним колом. Їх найбільшим вітрильним досягненням на сьогодні стало перше в історії плавання під вітрилами навколо Антарктичного континенту у 2018 році. Тоді капітан Маріуш Копер керував екіпажем із восьми осіб за участю капітана Ганни Ленєц як 2-го офіцера, пропливавши без зупинки від Кейптауна до Хобарта та виконавши петлю навколо крижаного континенту на південь від 62-ї паралелі.

А в лютому 2011 року яхта заходила на українську антарктичну станцію “Академік Вернадський”.

Капітани Маріуш Копер та Ганна Ленєц-Копер вже понад 10 років ходять разом на яхті „Katharsis II”. За цей час вони пройшли понад 140 000 морських миль (понад 260 000 км), що можна порівняти з відстанню понад 6 повних довколасвітніх подорожей. Вони вже відвідали понад 60 країн на всіх континентах під час своїх майже на 100 рейсів. Брали участь у багатьох регатах, також у таких престижних, як Sydney-Hobart Rolex Yacht Race.

Джерело: сайт „Katharsis II”

Related posts

Leave a Comment