2 жовтня, мешканці Землі стали свідками рідкісного космічного явища – кільцеподібного сонячного затемнення. Спостерігати його могли мешканці Південної Америки, а в Європі його видно не було.
Кільцеподібне сонячне затемнення відбувається, коли Місяць проходить перед Сонцем, і його видимий розмір на небі недостатній для того, щоб повністю закрити Сонце. Через це навколо Місяця утворюється вогняне кільце.
Цього разу таке затемнення можна було побачити над частиною Аргентини та у Чилі. Найдовше спостерігали це космічне явище могли жителі Острова Пасхи, там Земля занурилася в темряву на шість з половиною хвилин. На решті території Південної Америки та на більшій частині Антарктиди затемнення Сонця було частковим.
“Таку подію, як затемнення люди завжди чекають. Хтось – з цікавістю, бо така подія буває не часто, хтось – зі страхом, бо наслухались пліток езотериків, хтось – із заздрістю, бо побачити не вдається через географічне розташування. Не залишились в стороні й ми”, пишуть учасники 29-ї Української антарктичної експедиції.
Готуватися до затемнення Сонця полярники почали заздалегідь, тим більше що за день до нього погода була гарна й були всі шанси побачити його у всій красі й величі. Але зранку стало ясно, що Антарктика внесла свої корективи у ці плани й заготувала на цей день щільну хмарність.
Між тим, затемнення Сонця учасники експедиції все ж таки побачили й поділилися фотографіями цього явища.
Фото Олександра Богомаза та Олександра Мацібури.
Особливо задоволені були геофізики, бо така подія, як затемнення Сонця – це чудовий природний експеримент, важливий для вивчення геокосмосу й поширення радіохвиль на великі відстані.
Читайте також:
Українські вчені дослідили вплив геомагнітної бурі на поширення радіохвиль
Також наші полярники діляться неймовірними нічними пейзажами Антарктики. Найкрасивіші ночі, коли небо над станцією не затягнуте хмарами. Це буває досить рідко, але в такі моменти можна спостерігати величезний яскравий Місяць.
Фото Олександра Мацібури.
Дивіться також:
Пейзажі, які заворожують своєю красою та спокоєм
Південне сяйво на антарктичній станції «Академік Вернадський»