Зоряна краса Антарктики

Українські полярники на антарктичній станції «Академік Вернадський» в безхмарні ночі спостерігають неймовірне зоряне небо. Такою унікальною красою вони хочуть поділитися з нами за допомогою фото, які поширює НАНЦ у мережі фб.

Однак, побачити чисте зоряне небо над станцією можна не так уже й часто: зазвичай тут все затягнуте хмарами, часто бувають опади.

Вдень небо має зовсім інший вигляд: навіть без хмар воно здається обмеженим і замкненим. Зате вночі від цієї замкненості не лишається й сліду. Нічне небо безкрає, у нього немає меж, немає кінця та початку.

Макс Кіндрук

У Південній півкулі найближчою до Південного полюса є сигма Октанта, однак її складно використовувати як орієнтир, адже, на відміну від Полярної зірки, її майже неможливо помітити неозброєним оком.

Однак є сузір’я, за якими можна визначити напрямок на Південний полюс. Це Південний хрест та фрагмент сузір’я Центавра – альфа- та бета-Центавра. До речі, Південний хрест – це невелике, але чи не найвідоміше у світі сузір’я: він навіть зображений на прапорах деяких країн.

Фото: Володимир Хомко

Related posts

Leave a Comment